Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Ekonomika

SK-NIC otvára ďalšiu výzvu svojho fondu pre malé projekty

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Fond SK-NIC začal svoju činnosť vo svojej súčasnej podobe v roku 2019. Odvtedy podporil 87 projektov za celkovo viac ako 1,05 milióna eur.

Bratislava 27. apríla (TASR) - Spoločnosť SK-NIC, ktorá spravuje doménu .sk, otvára ďalšiu výzvu svojho fondu pre malé projekty. Pre záujemcov pripravila sumu spolu 200.000 eur na podporu ich inovatívnych nápadov. V piatok o tom informoval Darius Hatok z firmy.

"Jeden projekt môže získať prostriedky v rozmedzí od 2500 do 10.000 eur a požiadať o ne je rovnako ľahké ako predtým," uviedol Hatok. Prihlasovanie projektov je od začiatku tohto mája do 15. júna 2023.

Firma opäť hľadá projekty efektívne využívajúce informačno-komunikačné technológie (IKT) na vzdelávanie alebo projekty, ktoré učia o IKT, ide o takzvané e-vzdelávanie. Tiež ich zaujímajú projekty v oblasti informačnej, respektíve kybernetickej bezpečnosti, zamerané na život pri existencii IKT, a chcú podporiť aj aplikácie zamerané na podporu životného prostredia.

Fond SK-NIC začal svoju činnosť vo svojej súčasnej podobe v roku 2019. Odvtedy podporil 87 projektov za celkovo viac ako 1,05 milióna eur. Informácie o fonde a výzve sú na portáli virtualno.sk, uzatvoril Hatok.