Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Ekonomika

Slováci nie sú odkázaní na zahraničné kryptozmenárne

Slováci nie sú odkázaní na zahraničné kryptozmenárne Foto: CRYPTON DIGITAL, SE

Nákup, predaj a prevod medzi kryptomenami patria medzi najčastejšie potreby majiteľov virtuálnych mincí.

Bratislava 19. novembra (OTS) - Fintech platforma WEXO od slovenskej spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE preto zaradila do svojej kryptozmenárne nové páry tých najpopulárnejších kryptomien.

Majiteľ účtu WEXO môže pohodlne meniť medzi týmito kryptomenami: bitcoin, ethereum, litecoin, trueUSD a tether.

"Kryptomenové páry pridávame postupne, vždy na základe hlasovania užívateľov a interného skúmania. Nechceme našim klientom podsúvať kryptomeny, o ktorých sami nie sme presvedčení. Preto sme zvolili citlivejšiu, ale z pohľadu investície našich klientov, istejšiu cestu,” vysvetlil systém pridávania nových kryptomien spoluzakladateľ a CEO spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE Milan Božik.
Milan Božik, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE
Foto: CRYPTON DIGITAL, SE

Cieľom platformy WEXO je umožniť každému bezpečné a komfortné používanie kryptomien nielen ako formu investície, ale aj ako platidlo v každodennom živote. Do konca roka plánuje slovenský tím vývojárov spustiť aj aplikáciu, ktorá posunie využiteľnosť kryptomien opäť o krok vpred. Portfóliom poskytovaných služieb sa tak WEXO vyrovnáva obdobným platformám svetových spoločností.Produktovo služby projektu aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu.

CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosť stať sa podielnikom projektu WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívnej spoločnosti. Do konca roka spoločnosť uzatvára skupinu podielnikov WEXO na počte 7000.