Quantcast
< sekcia Ekonomika

Slováci vlani zarábali v priemere o 1,6% menej

Ilustračné fotoFoto: TASR/AP

Pre vyšší prírastok spotrebiteľských cien v porovnaní s rastom nominálnej mzdy sa reálna mzda znížila aj v poslednom štvrťroku 2011, a to medziročne o 3,8 %. Informuje o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Bratislava 6. marca (TASR) - Priemerná mesačná reálna mzda na Slovensku v minulom roku klesla medziročne o 1,6 %. Pre vyšší prírastok spotrebiteľských cien v porovnaní s rastom nominálnej mzdy sa reálna mzda znížila aj v poslednom štvrťroku 2011, a to medziročne o 3,8 %. Informuje o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Pri nominálnom porovnaní mesačná mzda za minulý rok stúpla, a to o 2,2 % na 786 eur. Vo 4. štvrťroku sa tiež zvýšila, avšak iba o 0,5 % na 848 eur. Najvýraznejšie vzrástla v Trenčianskom kraji (3,9 %). V ostatných krajoch bol medziročný prírastok mzdy v intervale od 0,8 % do 2,9 %, pričom zníženie bolo zaznamenané iba v Bratislavskom kraji.

Tu bude player


Najvyššiu priemernú nominálnu mesačnú mzdu mali zamestnanci v informačných a komunikačných činnostiach (1692 eur), vo finančných a poisťovacích činnostiach (1468 eur) a v dodávke elektriny a plynu (1431 eur). "Najnižšiu mzdu mali zamestnanci v ubytovacích a stravovacích službách, a to 563 eur)," informuje ŠÚ SR.