Quantcast
< sekcia Ekonomika

Slovenská inovačná a energetická agentúra vydala 584 poukážok

Slnečné kolektory. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Ďalšie kolá pilotného projektu Zelená domácnostiam už nebudú určené pre inštalácie fotovoltických panelov.

Bratislava 12. apríla (TASR) - V 22. kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) Zelená domácnostiam získalo poukážky na fotovoltické panely 584 domácností v mimobratislavských regiónoch. Medzi vydanými poukážkami je 150 bez využitia elektrickej akumulácie. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).

Kolo s alokáciou 1,65 milióna eur bolo podľa neho uzatvorené v súlade s osobitnými podmienkami projektu Zelená domácnostiam po prekročení vyčlenenej sumy o 10 % po viac ako ôsmich minútach. Vzápätí systém žiadosti aj vyhodnotil.

Zdôraznil, že do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

Poznamenal, že ďalšie kolá pilotného projektu Zelená domácnostiam už nebudú určené pre inštalácie fotovoltických panelov. Pilotný projekt v roku 2018 končí. SIEA pripravuje pokračovanie projektu na rok 2019. V rámci pripravovaného projektu s novými podmienkami bude možné požiadať aj o príspevky na inštaláciu fotovoltických panelov v mimobratislavských regiónoch.

Najbližšie, 23. kolo projektu Zelená domácnostiam, je podľa Jurikoviča určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. Kolo bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 17. apríla 2018 o 15. hod. K dispozícii budú poukážky v hodnote 3 milióny eur.