Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. marec 2023Meniny má Blahoslav
< sekcia Ekonomika

Slovenská pošta bude mať nového riaditeľa, M. Ľupták končí

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták, archívna snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar

Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty, uviedol predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Martin Ľupták ako generálny riaditeľ Slovenskej pošty končí. Aktuálne sa uskutočňuje výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty. Ministerstvo dopravy zároveň bezodkladne spustí výberové konanie na uvoľnenú pozíciu. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie hnutia Sme rodina.

Hnutie zdôvodňuje koniec Ľuptáka vo funkcii zmenou politickej reality. "Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty. V záujme zachovania kontinuity bude aj naďalej pôsobiť na Slovenskej pošte ako predseda predstavenstva," uviedol predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Ľupták sa stal v júni 2020 novým predsedom Predstavenstva Slovenskej pošty. Do tejto pozície ho vymenoval minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Vo funkcii vystriedal Petra Helexu, ktorý bol odvolaný aj z postu generálneho riaditeľa. Ľupták tak súčasne vykonával aj povinnosti generálneho riaditeľa.