Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Ekonomika

Slovenské Sensoneo získalo investíciu viac ako 6 miliónov eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Štefan Puškáš

Sensoneo sa od svojho založenia v roku 2017 zameriava na vývoj nástrojov a riešení, ktoré do odpadového priemyslu prinášajú väčšiu efektivitu, transparentnosť a nižšiu uhlíkovú stopu.

Bratislava/Taipei 8. júna (TASR) - Slovenská technologická spoločnosť Sensoneo uzatvorila investíciu série A, v ktorej získala 6,2 milióna eur. Investícia bola ohlásená dnes v Taipei počas návštevy slovenskej podnikateľskej delegácie na Taiwane. Informovala o tom manažérka pre komunikáciu spoločnosti Martina Šušová.

Hlavným investorom je Taiwania Capital a podieľajú sa na nej aj súčasní investori - Crowdberry, EIC Fund a Venture to Future Fund. "Ide v poradí o tretiu investíciu do spoločnosti. Sensoneo vďaka nej plánuje podporiť svoju zahraničnú expanziu a posilniť pozíciu na globálnych trhoch," priblížila Šušová.

Fond rizikového kapitálu Taiwania Capital sa zameriava na technologické spoločnosti a na investície série A. Fond pre strednú a východnú Európu (CEE Fund) vo výške 200 miliónov USD investuje od roku 2022 do rýchlo rastúcich inovatívnych firiem so sídlom v regióne strednej a východnej Európy.

Sensoneo sa od svojho založenia v roku 2017 zameriava na vývoj nástrojov a riešení, ktoré do odpadového priemyslu prinášajú väčšiu efektivitu, transparentnosť a nižšiu uhlíkovú stopu. V súčasnosti pomáha s manažmentom odpadu mestám a firmám vo viac ako 80 krajinách sveta. Spoločnosť v uplynulých mesiacoch rokovala s viacerými globálnymi investormi, pričom zohľadnila aj potenciál v regióne Ázie a Tichomoria (APAC).

"Investícia nám otvára nové obchodné príležitosti v Ázii a je potvrdením nášho rastu v APAC regióne, ktorý je jedným z našich kľúčových trhov. V tomto roku navyše plánujeme otvoriť našu pobočku na Taiwane, čo nám umožní byť blízko k našim zákazníkom a prinášať naše riešenia inteligentného odpadového hospodárstva do ázijských krajín," zhodnotil riaditeľ a spoluzakladateľ Sensoneo Martin Basila.

Spoločnosť doposiaľ získala investície v objeme 2,2 milióna eur a za posledné roky sa jej darí zdvojnásobovať tržby. Na nasledujúce roky plánuje dvojnásobný rast, akceleráciu ziskovosti a prijímanie nových kvalifikovaných zamestnancov.