< sekcia Ekonomika

Novým riaditeľom Inštitútu pre výskum práce a rodiny je Roman Joch

Ilustračné foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Rodinná a sociálna politika je v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR jednou z hlavných priorít rezortu práce.

Bratislava 3. júla (TASR) – Novým riaditeľom Inštitútu pre výskum práce a rodiny (IVPR) sa od dnes stal Roman Joch. Túto funkciu doteraz vykonávala Silvia Porubänová. Roman Joch v minulosti pracoval aj ako poradca predsedu vlády Českej republiky a primátora mesta Praha a v roku 2017 bol poradcom poslanca Európskeho parlamentu.

„Očakávam, že inštitút bude priestorom pre slobodné odborné diskusie a vecné dialógy. Vnímam to ako príležitosť, kde si predstavitelia a odborníci z rôznych názorových smerov môžu slobodne vymieňať argumenty. Verím, že odborná diskusia a vecný dialóg prinesie do atmosféry komunikácie slovenskej verejnosti svieži vzduch," uviedol v stanovisku pre médiá minister práce Milan Krajniak.

V súvislosti s riešením nepriaznivého demografického vývoja vníma ministerstvo podporu rodín ako prioritný nástroj a chce, aby v Inštitúte pre výskum práce a rodiny existoval priestor pre konštruktívnu polemiku zástancov konzervatívnych aj liberálnych názorov.

„Na prvé miesto kladiem dôraz najmä na výskumnú prácu a pohľad na problematiku pomoci rodinám z rôznych názorových pozícií. Plánujeme pripravovať komplexné štúdie, ktoré povedú k odbornej konverzácii medzi expertmi a aj politickou komunitou s cieľom pomôcť rodinám na Slovensku," priblížil Joch.

Rodinná a sociálna politika je v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR jednou z hlavných priorít rezortu práce.

„Od septembra bude inštitút pripravovať pravidelne každý mesiac štúdie a analýzy, ako jednotlivé krajiny Európskej únie a sveta podporujú rodinu, pričom záverom týchto odborných dokumentov budú hodnotenia a odporúčania, ktoré z opatrení rodinných politík sú vhodné pre uplatnenie na Slovensku," dodal Krajniak.