Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Ekonomika

Amazon podporí iniciatívu Kto pomôže Slovensku i mesto Sereď

Na snímke priestory nového logistického centra spoločnosti Amazon na vybavovanie nedoručených a vrátených zásielok v Seredi 14. novembra 2017. Foto: TASR Henrich Mišovič

Mesto Sereď podľa vyjadrenia primátora Martina Tomčányiho použije finančné prostriedky na krytie výdavkov, spojených s opatreniami voči šíreniu nového koronavírusu v najohrozenejšej skupine seniorov.

Sereď 9. apríla (TASR) – Suma 120.000 eur pre občiansku iniciatívu Kto pomôže Slovensku a 20.000 eur pre mesto Sereď sú súčasťou polmiliónovej podpory spoločnosti Amazon so sídlom v Seredi pre postihnutých krízou ochorenia COVID-19. Zvyšných 350.000 eur pre Slovenský Červený kríž odovzdala spoločnosť už koncom marca. Informovala o tom vo štvrtok Blanka Fijołek, PR manažérka spoločnosti v regióne centrálnej a východnej Európy.

"Naša iniciatíva vznikla ako reakcia na pandémiu nového koronavírusu, s cieľom poskytnúť lekárom, sestrám a inému personálu v nemocniciach, zdravotných strediskách či sociálnych zariadeniach ochranné pomôcky. Vďaka daru budeme schopní zastrešiť viac dopytov," uviedla PR iniciatívy Zuzana Suchová. Mesto Sereď podľa vyjadrenia primátora Martina Tomčányiho použije finančné prostriedky na krytie výdavkov, spojených s opatreniami voči šíreniu nového koronavírusu v najohrozenejšej skupine seniorov.