Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Ekonomika

Spoločnosť Arriva upraví odchody spojov, aby zlepšila ich nadväznosť

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Výkonný riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus Ján Barienčík pripomenul, že školáci môžu na cestovanie využiť čipovú kartu.

Ružomberok 1. septembra (TASR) - Spoločnosť Arriva Liorbus zmení od nedele (3. 9.) odchody vybraných spojov prímestskej autobusovej dopravy, aby zlepšila nadväznosť spojov a vyhovela požiadavkám samospráv. Od pondelka (4. 9.) budú spoje spoločnosti premávať v režime školského roka.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus Ján Barienčík pripomenul, že školáci môžu na cestovanie využiť čipovú kartu. "Je bezpečná a zároveň výhodná. Dieťa nemusí mať pri sebe hotovosť a vďaka zľave rodina zároveň ušetrí desiatky eur ročne na cestovnom - zvlášť vtedy, ak čipové karty využívajú aj ďalší jej členovia. Získanie čipovej karty je pritom jednoduché a jej vybavenie zaberie len niekoľko minút," uviedol.

Čipová karta platí v mestskej hromadnej doprave v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne, v prímestských autobusových linkách Arriva Liorbus na Liptove a Orave. V rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov, zapojených do systému Slovenského dopravného pasu. Po rozšírení Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja (IDS ŽSK) do regiónov Liptov a Orava umožní čipová karta aj komfortné a výhodné cestovanie autobusmi a vlakmi všetkých integrovaných dopravcov, informovala spoločnosť.