Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Ekonomika

V bratislavskej Záhorskej Bystrici vyrastie montážno-skladová hala

Ilustračné foto. Foto: TASR/Branislav Caban

Hala by mala byť hotová byť v auguste budúceho roka. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Centrop predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Bratislava 26. júna (TASR) – V bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica plánuje súkromný investor postaviť veľkoplošnú montážno-skladovú halu. Hotová by mala byť v auguste budúceho roka. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Centrop predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Veľkoplošná hala bude slúžiť ako montážny priestor so skladom a s nevyhnutným administratívnym, sociálnym a technickým zázemím. „Prevádzkové riešenie vychádza z funkcie distribučného centra. V časti objektu bude prebiehať príjem tovarov, ktoré budú roztriedené do regálového systému. Následne bude podľa požiadaviek zákazníkov jednotlivý tovar zabalený a vyexpedovaný,“ uvádza investor v zámere.

V časti haly bude jednoduchá montážna činnosť z dovezených výrobkov od externých dodávateľov strojárskeho a elektrotechnického charakteru. Táto činnosť nebude striktne oddelená, ale bude súčasťou procesu od príjmu tovaru cez jeho triedenie, skladovanie až po distribúciu konečnému odberateľovi.

Hala bude mať podlahovú plochu 14.114 štvorcových metrov (m2). Z celkovej podlahovej plochy bude asi 40 % určených na montážnu činnosť. Zámer je predkladaný v dvoch variantoch, ktoré sa líšia v riešení statickej dopravy. Navrhovateľ počíta s vybudovaním 176 alebo 186 parkovacích miest.

Výstavba haly by sa mala začať vo februári 2017 a ukončiť ju chce investor v auguste toho istého roka. Celkové náklady na realizáciu stavby odhadol na 6,5 milióna eur. V súčasnosti sa lokalita nevyužíva. Realizáciou inžinierskych sietí bude čiastočne dotknutá aj mestská časť Devínska Nová Ves.