Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Ekonomika

Stavebné výdavky v USA v októbri klesli

ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Za októbrovým poklesom v rámci celkových výdavkov v stavebníctve bol podľa ministerstva vývoj v súkromnom sektore.

Washington 3. decembra (TASR) - Výdavky v americkom stavebnom sektore zaznamenali v októbri pokles, pod čo sa podpísal vývoj v súkromnom sektore. Poukázali na to koncom tohto týždňa zverejnené údaje amerického ministerstva obchodu. Informoval o tom server RTTNews.

Výdavky v americkom stavebníctve klesli v októbri o 0,3 % na ročnú mieru 1,795 bilióna USD (1,70 bilióna eur). Údaje za september boli revidované smerom nadol, keď ministerstvo pôvodne udávalo rast výdavkov v stavebníctve na úrovni 0,2 %, neskôr však výsledky za daný mesiac revidovalo na rast na úrovni 0,1 %.

Za októbrovým poklesom v rámci celkových výdavkov v stavebníctve bol podľa ministerstva vývoj v súkromnom sektore. V tejto oblasti sa výdavky znížili o 0,5 %, pričom výdavky na nerezidenčné projekty klesli o 0,8 %. Znížili sa aj výdavky na výstavbu rodinných domov, a to o 0,3 %.

K zmierneniu poklesu výdavkov v stavebníctve prispel verejný sektor. Výdavky v tejto oblasti vzrástli o 0,6 %, k čomu prispeli najmä vyššie výdavky na výstavbu škôl.

(1 EUR = 1,0538 USD)