Quantcast
< sekcia Ekonomika

Cesta prvej triedy v Povine je momentálne neprejazdná v oboch smeroch

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Situáciu na mieste riešime, dodali policajti.

Povina 29. januára (TASR) - Cesta prvej triedy v katastri obce Povina v okrese Kysucké Nové Mesto je v súvislosti s odchodom vozidiel po štrajku autodopravcov neprejazdná v oboch smeroch. Podľa polície to zapríčinila nedisciplinovanosť vodičov kamiónov. Informovala o tom v stredu popoludní na sociálnej sieti.

"Situáciu na mieste riešime," dodali policajti.

BLOKÁDA: Dopravu na hraniciach pri Svrčinovci a Makove obnoviliDoprava na hraničných priechodoch Svrčinovec a Makov je aktuálne obnovená. Štrajk autodopravcov naďalej trvá v Trstenej. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Podľa ďalších zverejnených informácií sa doprava na Makove a vo Svrčinovci pomaly rozbieha, naďalej ju však riadia a usmerňujú policajti.

Premávka na hraničnom priechode v Trstenej je obnovená v plnom rozsahu


Štrajk autodopravcov na hraničnom priechode v Trstenej sa skončil, premávka je obnovená v plnom rozsahu. TASR o tom informovali z operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Na hraničných priechodoch Svrčinovec a Makov kamióny púšťajú v pravidelných intervaloch až do úplného rozpustenia kolón.

Štrajk dopravcov v SR bráni príjazdu z diaľnice M1 smerom na Slovensko


Protest slovenských autodopravcov v stredu na hraničnom priechode Čunovo - Rajka spôsobil zápchy na maďarskej diaľnici M15 vedúcej od diaľnice M1 k slovenským hraniciam, ako aj na štátnej ceste č. 15. Na týchto cestách polícia zakázala jazdu pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony.

Podľa dopravného servera vezess.hu polícia pre zápchu už nepúšťala žiadne vozidlá z diaľnice M1 na diaľnicu M15 a presmerovala ich smerom na Hegyeshalom.

V Novohradskej župe zostal v platnosti zákaz pre jazdu kamiónov cez maďarsko-slovenské hraničné priechody Parassapuszta-Šahy a Balassagyarmat-Slovenské Ďarmoty, ktorý nariadila maďarská polícia v utorok takisto pre protest slovenských autodopravcov. Osobné autá a autobusy môžu využiť tieto hraničné priechody.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Situácia na hraničnom priechode v Šahách nie je dobrá


Bezpečnostná situácia na slovensko-maďarskom hraničnom priechode v Šahách sa skomplikovala. Priechod blokujú štrajkujúci autodopravcovia, dopravu však ovplyvňuje aj počasie.

„Dážď, sneh a mráz komplikujú dopravu aj bez blokácií. Policajné hliadky sa okrem bežného výkonu služby musia venovať aj riadeniu dopravy na hraničnom priechode, čo si vyžaduje nemalé sily a prostriedky,“ upozornila polícia. Po vyčerpaní všetkých možností preto požiadala o spoluprácu vedenie mesta Šahy. „Mesto Šahy môže rozhodnúť o zamedzení blokovania ciest, pričom právo na štrajk zostane nedotknuté,“ informovala polícia.

Štrajkujúci autodopravcovia blokujú hraničný priechod v Šahách od utorka (27. 1.). Rovnako ako v minulosti je priechod blokovaný pre nákladnú dopravu, osobné a záchranné autá cez hraničný priechod prejdú. Nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky dohliadajú policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Šahách a Okresného dopravného inšpektorátu v Leviciach.

Kolóna kamiónov dosiahla na diaľnicu D3Na diaľnici D3 uzavreli tunel Považský Chlmec v smere do Čadce, pretože kolóna čakajúcich kamiónov z dôvodu štrajku Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) dosiahla až na diaľnicu D3. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline na sociálnej sieti informuje, že situáciu na mieste riadia hliadky polície a odporúča obmedziť jazdu týmto smerom.

Zhromaždenie autodopravcov blokuje niektoré hraničné priechody


Zhromaždenie autodopravcov blokuje hraničné priechody Čunovo - Rajka a Brodské - Kúty. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

"Na diaľničnom priechode Čunovo - Rajka je nákladná doprava blokovaná v oboch smeroch, avšak v určitých časových intervaloch je umožnený prejazd kamiónov," informovala o tom polícia. Na diaľničnom priechode Brodské - Kúty je blokovaná nákladná doprava v smere do SR, zo SR je bez blokády.

Diaľničný priechod Jarovce - Kittsee je podľa polície plne prejazdný.