< sekcia Ekonomika

Stredisko pre ľudské práva vidí diskrimináciu v novele Zákonníka práce

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Stredisko uviedlo, že novela priznáva päť týždňov dovolenky nielen osobám nad 33 rokov, ale aj osobám, ktoré sa trvale starajú o dieťa.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Novela Zákonníka práce z dielne koaličnej SNS, ktorá zavádza päťtýždňovú dovolenku pre rodičov mladších ako 33 rokov, je diskriminujúca. Tvrdí to Slovenské národné stredisko pre ľudské práva ako národná inštitúcia pre ľudské práva a národný antidiskriminačný orgán. Novelu už schválil parlament.

Stredisko uviedlo, že novela priznáva päť týždňov dovolenky nielen osobám nad 33 rokov, ale aj osobám, ktoré sa trvale starajú o dieťa. Podľa strediska je však dôležité, aby prijaté zákonné zmeny nemali diskriminačný charakter. "Inštitút dovolenky má slúžiť na zabezpečenie výkonu práv zamestnanca ako čas na oddych a zotavenie sa po práci. Formulácia novely zákona, ktorá uprednostňuje zamestnancov starajúcich sa o deti, však porušuje zákaz diskriminácie a disproporčne znevýhodňuje tých zamestnancov, ktorí sa o deti nestarajú," uviedla v stanovisku pre médiá riaditeľka strediska Katarína Szabová.

Dovolenka je súčasťou ústavných práv zamestnanca, ktorý má podľa Ústavy SR nárok na spravodlivé a uspokojujúce pracovné podmienky, vrátane nároku na najkratšiu prípustnú dĺžku platenej dovolenky na zotavenie. "Stredisko pozitívne vníma prístup k nastavovaniu rodinnej politiky zo strany zákonodarcov, no je nutné, aby zákonná úprava bola vykonávaná v súlade s princípom rovnosti a zákazu diskriminácie," doplnila Szabová.

Stredisko tiež upozornilo na to, že nárok na dovolenku vychádza práve z potreby zamestnanca na zotavenie sa po práci a nie je v priamom súvise s aktívnym výkonom rodičovstva a starostlivosti o deti. Zákonník práce navyše odkazuje na podporu rodičovstva v iných ustanoveniach. "Materstvo, rodičovstvo a starostlivosť o dieťa sa neobmedzuje iba na obdobie narodenia dieťaťa a jeho predškolského veku," upozornilo stredisko s tým, že rodinná politika sa dá presadzovať aj iným, nie diskriminačným spôsobom, napríklad posilňovaním konceptu zosúladenia rodinného a pracovného života, tzv. work-lifebalance.