Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Ekonomika

Szijjártó: Maďarsko tento rok prilákalo investície za 13 miliárd eur

Na archívnej snímke Peter Szijjártó. Foto: TASR – Martin Baumann

Závod v meste Eger na severe Maďarska zamestná vysokokvalifikovaných pracovníkov a prispeje k zvýšeniu produktivity domáceho poľnohospodárstva, povedal Szijjártó.

Budapešť 3. októbra (TASR) - Maďarsko už tento rok prilákalo investície v hodnote 13 miliárd eur, čo predstavuje dvojnásobok oproti rekordným 6,5 miliardám eur za celý rok 2022. Vyhlásil to v utorok minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v rámci slávnostného otvorenie nového závodu švajčiarskeho výrobcu priemyselných minerálov Omya. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI.

Závod v meste Eger na severe Maďarska zamestná vysokokvalifikovaných pracovníkov a prispeje k zvýšeniu produktivity domáceho poľnohospodárstva, povedal Szijjártó. Investíciu vo výške 5,7 miliardy forintov (14,67 milióna eur) podľa jeho vyjadrenia vláda podporila sumou 260 miliónov HUF. Szijjártó dodal, že Švajčiarsko je v Maďarsku 11. najväčším investorom a švajčiarske firmy zamestnávajú v krajine približne 31.000 ľudí. Hodnota vzájomnej obchodnej výmeny sa podľa neho vlani vyšplhala na viac ako 2 miliardy eur.

(1 EUR = 388,6 HUF)