Quantcast
< sekcia Ekonomika

Tencent oznámil pokles príjmov za 2. štvrťrok

Na snímke muž jazdí okolo sídla spoločnosti Tencent 7. augusta 2020 v Pekingu. Foto: TASR/AP

Tržby spoločnosti v sledovanom období klesli o 3 % na 134 miliárd CNY, zatiaľ čo analytici očakávali, že dosiahnu 134,55 miliardy CNY.

Hongkong 17. augusta (TASR) - Čínsky technologický gigant Tencent v stredu oznámil svoje prvé zníženie štvrťročných príjmov od svojho vstupu na burzu v roku 2004. Spoločnosť totiž zápasí s poklesom čínskeho hospodárstva v dôsledku blokád spojených s ochorením COVID-19 a s pokračujúcou kontrolou zo strany regulačných úradov. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Zisk technologického koncernu sa v 2. štvrťroku prepadol o 56 % na 18,6 miliardy jüanov (2,70 miliardy eur) zo 43 miliárd CNY vlani. Zaostal tiež za odhadmi analytikov, ktorí predpovedali, že dosiahne 25 miliárd CNY.

Tržby spoločnosti v sledovanom období klesli o 3 % na 134 miliárd CNY, zatiaľ čo analytici očakávali, že dosiahnu 134,55 miliardy CNY.

Výsledky výrazne ovplyvnil pomalý rast výnosov v kľúčových divíziách FinTech a Business Services, ktoré tvoria približne polovicu celkových tržieb. Tieto divízie, medzi ktoré patrí populárna služba mobilných platieb známa ako WeChat Pay a divízia cloud computingu, zaznamenali nárast tržieb len o 1 % na 42,2 miliardy CNY.

"Rast tržieb zo služieb FinTech Services bol pomalší v porovnaní s predchádzajúcimi štvrťrokmi, keďže obnovenie šírenia ochorenia COVID-19 dočasne ovplyvnilo komerčné platobné aktivity v apríli a máji," uviedol Tencent vo vyhlásení.

Domácu hernú divíziu spoločnosti Tencent poškodili aj prísne nové pravidlá v Číne ohľadne stanoveného počtu hodín, počas ktorých môžu deti hrať týždenne, a tiež pomalšie schvaľovanie nových produktov vládou.

(1 EUR = 6,8767 CNY)