Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra
< sekcia Ekonomika

Tesla znižuje počet dočasných pracovníkov v závode pri Berlíne

Na archívnej snímke ľudia idú do továrne Tesla Gigafactory na elektrické autá v Gruenheide neďaleko Berlína, Nemecko. Foto: TASR/AP

Tesla v marci oznámila, že vo svojom závode v Grünheide v spolkovej krajine Brandenbursko prijala niekoľko stoviek brigádnikov.

Berlín 18. apríla (TASR) - Americká automobilka Tesla prepustila 300 dočasných pracovníkov vo svojom jedinom európskom závode v Grünheide neďaleko Berlína. Výrobca elektrických áut začiatkom týždňa oznámil, že zníži počet globálnej pracovnej sily o 10 % po výraznom poklese predaja v 1. štvrťroku. TASR o tom informuje na základe správ DPA a Reuters.

Hovorkyňa spoločnosti v tejto súvislosti uviedla, že dočasným pracovníkom sa skončila zmluva, takže nešlo o prepúšťanie.

"Pokiaľ vieme, náš zmluvný partner už dokázal previesť väčšinu týchto dočasných pracovníkov do nového zamestnania k iným zákazníkom," dodala v e-mailovom vyhlásení.

Portál Business Insider nedávno informoval, že brigádnikom sa zmluvy predlžovať nebudú.

Tesla v marci oznámila, že vo svojom závode v Grünheide v spolkovej krajine Brandenbursko prijala niekoľko stoviek brigádnikov. Začiatkom tohto týždňa však americká spoločnosť oznámila, že v prevádzkach na celom svete zruší viac ako 10 % pracovných miest, čo znamená prepustenie približne 14.000 zamestnancov. Dôvodom je pokles jej predaja v dôsledku slabnúceho dopytu po elektromobiloch a väčšej a tvrdšej konkurencii v Číne, na jednom z najväčších trhov automobilky. V nemeckom závode v súčasnosti pracuje viac ako 12.000 ľudí.