< sekcia Ekonomika

Topoľčany pripravujú modernizáciu detských ihrísk

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Aby ihriská vyhovovali novej legislatíve a spĺňali požiadavky bezpečnosti, niektoré prvky bude treba odstrániť.

Topoľčany 13. septembra (TASR) – Topoľčianska radnica pripravuje modernizáciu detských ihrísk na celom území mesta. Ako informoval magistrát, revitalizácia ihrísk bude prebiehať tak, aby vyhovovali novej legislatíve a spĺňali všetky požiadavky na bezpečnosť.

Na území Topoľčian sa v súčasnosti na verejných priestranstvách nachádza 63 detských ihrísk, ktoré prevádzkuje mesto. Radnica upozornila, že v prípade starších ihrísk už niektoré herné prvky nebude možné modernizovať. „Na ihriskách pochádzajúcich ešte z roku 1980 nie je možné vykonať také opatrenia, aby spĺňali náročné technické požiadavky. Mesto preto postupne odstráni nevyhovujúce detské prvky vo všetkých lokalitách. K odstraňovaniu dôjde na základe kontroly oprávnenou osobou a po odporučení mestských výborov,“ informoval mestský úrad.

Magistrát zároveň pripomína, že mesto už pracuje na koncepcii postupného budovania nových detských ihrísk. „Výstavba bude realizovaná v súlade so schválenými finančnými prostriedkami. Nové bezpečné prvky pribudli na viaceré detské ihriská už v tomto roku a v takomto trende chceme pokračovať,“ konštatoval mestský úrad.