Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia Ekonomika

Trenčiansky kraj opät vyhlásil súťaž na dostavbu v bojnickej nemocnici

V Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach Foto: TASR/Remiáš

Predchádzajúce obstarávanie TSK zrušil na konci októbra.

Bojnice 29. novembra (TASR) - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) opätovne hľadá dodávateľa, ktorý zabezpečí rekonštrukciu monobloku a dostavbu operačných sál v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Oznámenie o vyhlásení súťaže na realizáciu investičnej akcie za asi 7,1 milióna eur zverejnil v pondelok (28.11.) vo vestníku verejného obstarávania.

Predchádzajúce obstarávanie TSK zrušil na konci októbra. Dôvodom podľa neho boli procesné chyby, ktoré by mohli viesť k spochybneniu súťaže. Realizáciu investície chce pritom zabezpečiť v prípade úspešného obstarávania budúci rok.

Náklady na rekonštrukciu monobloku a dostavbu operačných sál odhadol kraj na 7.181.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia cena. Svoje ponuky môžu záujemcovia o zákazku predkladať do 29. decembra.

Obstarávanie bez námietok a iných problémov podľa nedávnych slov predsedu TSK Jaroslava Bašku trvá možno štyri až päť mesiacov, ako vtedy odhadol, v prvom polroku budúceho roka by chcel kraj vysúťažiť dodávateľa a ten by s prácami mohol začať cez leto.

Rekonštrukcia lôžkového monobloku a s ňou súvisiace dovybavenie a dostavba operačných sál v bojnickej nemocnici má byť najväčšou investičnou akciou, ktorú TSK naplánoval pre zdravotnícke zariadenia v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Konkrétne ide nielen o dobudovanie interiéru, ale aj rozvodov inžinierskych sietí, vzduchotechniky a rozvodov medicinálnych plynov. Kraj realizáciu akcie odôvodnil nedávno tým, že NsP v Bojniciach už v súčasnosti nemá dostatok vhodných priestorov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti vzhľadom na veľkosť spádového územia a centralizáciu činností, najmä v oblasti poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti. Prvá etapa výstavby vyjde TSK na 3,1 milióna eur, druhá by podľa projektovej dokumentácie mala stáť 5,5 milióna eur. Ich financovanie zabezpečí kraj zo svojho rozpočtu.

Realizáciu investičnej akcie spustilo ešte v roku 1999 Ministerstvo zdravotníctva SR a zo štátneho rozpočtu preinvestovalo do konca roku 2003 dovedna 144 miliónov slovenských korún, čo je v prepočte asi 4,779 milióna eur. V roku 2004 sa však realizácia investičnej akcie pozastavila, na dostavbu sál tak hornonitrianska nemocnica čaká už 12 rokov. Bojnické zdravotnícke zariadenie prevzalo vtedajšie vedenie TSK od ministerstva do svojej zriaďovateľskej pôsobnosti v januári 2003.