Quantcast
< sekcia Ekonomika

Ukončila sa rozprava o odvolávaní Vlčana, hlasovať sa bude vo štvrtok

Na archívnej snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Foto: TASR - Jakub Kotian

Do rozpravy sa okrem navrhovateľa Richarda Takáča (Smer-SD) prihlásili traja poslanci, no vystúpili iba Ladislav Kamenický (Smer-SD) a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský (nezaradený).

Bratislava 29. júna (TASR) – Národná rada (NR) SR v stredu ukončila rozpravu k návrhu opozičných poslancov na vyslovenie nedôvery ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO). Hlasovať o tomto návrhu budú poslanci vo štvrtok (30. 6.) o 11.00 h.

Do rozpravy sa okrem navrhovateľa Richarda Takáča (Smer-SD) prihlásili traja poslanci, no vystúpili iba Ladislav Kamenický (Smer-SD) a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský (nezaradený). Mičovský hovoril o zlom renomé Vlčana v bankovom sektore, na ktoré ho údajne upozornili bankoví úradníci. Vlčan zastával počas pôsobenia Mičovského na ministerstve post štátneho tajomníka. Obvinenia Mičovského odmietol a označil ich za hoaxy.

Na rozdiel od Mičovského, ktorý chce hlasovať za odvolanie Vlčana, sa ho zastali premiér Eduard Heger (OĽANO), ale aj predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina).