< sekcia Ekonomika

Úradu pre informatizáciu pribudnú kompetencie v regionálnom rozvoji

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas rokovania 116. schôdze vlády SR v Bratislave 22. augusta 2018. Foto: TASR/Jakub Kotian

Na základe poznatkov z praxe sa ako vhodnejšie javí zveriť koordináciu prípravy politík regionálneho rozvoja do pôsobnosti ÚPVII, ktorého úlohou je aj koordinácia prípravy opatrení Agendy 2030.

Bratislava 22. augusta (TASR) – Zmenu zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ktorým prechádza koordinácia prípravy politík regionálneho rozvoja z Úradu vlády Slovenskej republiky na Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu (ÚPVII) v stredu schválila vláda. Materiál bol z dielne vicepremiéra Richarda Rašiho (Smer-SD).

Na základe poznatkov z praxe sa ako vhodnejšie javí zveriť koordináciu prípravy politík regionálneho rozvoja do pôsobnosti ÚPVII, ktorého úlohou je aj koordinácia prípravy opatrení Agendy 2030, uvádza sa v predkladacej správe. Odstraňovanie regionálnych rozdielov a s tým súvisiaca podpora najmenej rozvinutých okresov je úzko späté s činnosťou ÚPVII, pripomína.

Zákon by mal nadobudnúť účinnosť 1. januára 2019.