Bratislava 1. apríla (TASR) - Bratislava bude v budúcom roku hostiť výročnú konferenciu Asociácie energetických regulátorov regiónu (ERRA - Energy regulators regional association). Podujatie sa uskutoční koncom apríla 2026 pri príležitosti 25. výročia založenia ERRA. V utorok o tom informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).
„Organizácia tohto podujatia na slovenskej pôde pre národných regulátorov z celého sveta je o to významnejšia, že v roku 2026 ÚRSO oslavuje aj svoje vlastné 25. výročie vzniku. Spojenie týchto dvoch udalostí sa tak stáva symbolom dôležitosti spoločného úsilia v oblasti ochrany spotrebiteľov, rozvoja konkurencieschopnosti energetického sektora a vzájomnej spolupráce aj v medzinárodnom kontexte,“ uviedol predseda ÚRSO Jozef Holjenčík.
ÚRSO je spoluorganizátorom výročnej konferencie ERRA. Úrad chce na podujatí akcentovať dôležitosť štátnej regulácie pri ochrane spotrebiteľov a pre rozvoj a udržateľnú budúcnosť energetiky v SR i EÚ. Podobné podujatie ÚRSO organizoval v roku 2016, keď sa v Bratislave konala Investičná konferencia ERRA.
„Som presvedčený, že posilnenie spolupráce v energetike je nevyhnutné, aby sme spoločne odolali vplyvom rôznych lobistických skupín a zabezpečili stabilitu našich trhov, lebo odborná diskusia je kľúčová pre rozvoj energetiky a regulácie,“ uviedol Holjenčík.
Konferencia ERRA sa v minulosti konala v Budapešti. Quebecu, Istanbule, Bukurešti či Muscate v Ománe. Bratislavské podujatie podľa ÚRSO prinesie okrem odbornosti aj kultúrny program vrátane prezentácie slovenského umenia a hudby.