Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Ekonomika

ÚRSO vrátil návrh cien elektriny jej dodávateľom na prepracovanie

Na snímke tabuľa s nápisom Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) SR. Foto: TASR - Jaroslav Novák

ÚRSO ich vyzval, aby upravili svoje cenové návrhy v súlade s rozhodnutím Ministerstva hospodárstva SR zo dňa 20. októbra 2023.

Bratislava 4. decembra (TASR) - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) koncom novembra zaslal dodávateľom elektriny, Západoslovenskej, Stredoslovenskej a Východoslovenskej energetike (ZSE, SSE, VSE), cenové rozhodnutia vo veci schválenia cien pre zraniteľných odberateľov elektriny mimo domácnosti na rok 2024. Konanie, čo sa týka cien je však prerušené a dodávatelia majú svoje cenové návrhy upraviť. TASR o tom informoval hovorca úradu Radoslav Igaz.

"Konanie, čo sa týka cien za dodávku elektriny pre domácnosti na rok 2024 je prerušené vzhľadom na požadovaný nárast cien elektriny zo strany uvedených dodávateľov," uviedol hovorca ÚRSO.

"ÚRSO ich vyzval, aby upravili svoje cenové návrhy v súlade s rozhodnutím Ministerstva hospodárstva SR zo dňa 20. októbra 2023, ktorým ukladá účastníkom trhu s elektrinou povinnosť vo všeobecnom hospodárskom záujme z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti, pravidelnosti, kvality a ceny dodávok elektriny pre odberateľov elektriny v domácnosti na rok 2024," dodal Igaz.