Quantcast
< sekcia Ekonomika

Maďarsko dáva stopku tankovacej turistike a mení pravidlá na pumpách

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Šéf úradu vlády Gergely Gulyás povedal, že "tankovacia turistika" zo susedných krajín (vrátane Slovenska, pozn. TASR) už ohrozuje bezpečnosť dodávok pohonných látok.

Budapešť 26. mája (TASR) - Od piatka budú môcť v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny, ktoré sa týkajú základných druhov benzínu a nafty, iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na správu agentúry MTI.

Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vo štvrtok na tlačovej konferencii v Budapešti vyzdvihol, že v Európe je možné natankovať najlacnejšie v Maďarsku, preto v prihraničných oblastiach vznikla "tankovacia turistika" zo susedných krajín (vrátane Slovenska, pozn. TASR), ktorá už ohrozuje bezpečnosť dodávok pohonných látok.

"Zneužívajú situáciu, v ktorej je maďarská cena 480 forintov (1,24 eur) za liter oproti 700- až 900-forintovej cene v iných krajinách Európy," dodal Gulyás. Spresnil, že s vozidlami zahraničných evidenčných čísiel bude možné tankovať pohonné látky iba za trhovú cenu.

(1 EUR = 388,25 HUF)

spravodajca TASR Ladislav Vallach