Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Ekonomika

V Malackách otvorili nábytkársky závod, zamestná 130 pracovníkov

Na snímke otvorenie nového nábytkárskeho závodu IKEA Industry v Malackách 11. apríla 2024. Foto: TASR Jaroslav Novák

Skúšobná výroba vo fabrike prebieha od začiatku roka 2024. Vďaka použitým technológiám sa podiel drevotrieskových dosiek vyrobených a spracovaných v malackom závode zvýši o 50 %.

Bratislava/Malacky 11. apríla (TASR) - Nábytkárska firma IKEA Industry otvorila novú súčasť svojho závodu v Malackách. Rozšírenie o 35.000 štvorcových metrov (m2) zahŕňa nové výrobné a skladové priestory. Investícia prinesie do regiónu 130 nových pracovných miest, informovali vo štvrtok predstavitelia spoločnosti.

Skúšobná výroba vo fabrike prebieha od začiatku roka 2024. Vďaka použitým technológiám sa podiel drevotrieskových dosiek vyrobených a spracovaných v malackom závode zvýši o 50 %. "Vďaka našej novej investícii vytvoríme 130 pracovných miest pre rôzne profesie, vrátane vysokokvalifikovaných pozícií vo výrobe," zhodnotil Site Manager IKEA Industry Malacky Dariusz Martyniak.

Na strechách budov závodu plánuje firma v blízkej budúcnosti umiestniť solárne panely. Súčasťou novej fabriky budú aj zelené fasády, systém čistenia odpadových vôd a systém zberu dažďovej vody. Areál bude tiež vybavený prvkami, ktoré podporujú biodiverzitu v okolí.

IKEA Industry je súčasťou medzinárodnej nábytkárskej skupiny IKEA. Pracuje v nej približne 15.000 spolupracovníkov v 32 výrobných závodoch v siedmich krajinách sveta. Na Slovensku má spolu šesť závodov - tri v Malackách, dva v Trnave a jeden v Jasnej. Závod IKEA Industry Malacky založený v roku 1999 pozostáva z fabriky na výrobu dosiek a dvoch nábytkárskych fabrík. V súčasnosti v ňom pracuje približne 560 ľudí.