Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Ekonomika

V Piešťanoch spustili výstavbu v Garbe Green Parku

Ilustračné foto. Foto: TASR/Branislav Račko

Priamo v parku bude prebiehať recyklácia vody, ktorá bude čerpaná z vlastnej studne.

Piešťany 23. novembra (TASR) – Výstavbu objektu s rozlohou 8000 štvorcových metrov v Garbe Green Park Piešťany štartuje spoločnosť Garbe Industrial Real Estate, zameriavajúca sa na logistické a priemyselné nehnuteľnosti. Do priestorov s rozlohou 3000 štvorcových metrov sa nasťahuje ako prvá spoločnosť Inalfa, dizajnér, výrobca a dodávateľ strešných okien pre automobilový priemysel. Zostatok bude podľa riaditeľa Garbe pre rozvoj obchodu v Českej a Slovenskej republike Martina Stratova k dispozícii na prenájom od mája 2022.

Spoločnosť so sídlom v nemeckom Hamburgu vstúpila na slovenský trh v júni tohto roka, keď oznámila plán výstavby dvoch objektov s celkovou rozlohou 26.000 štvorcových metrov. „Výstavba sa začala krátko po akvizícii pozemku. Spoločnosť Inalfa je líder a inovátor vo svojom odbore a sme radi, že môžeme jej rozvoj na Slovensku podporiť,“ povedal Stratov.

Dodal, že stavba zahŕňa rozsiahle zelené riešenia, niektoré sa na trhu objavia prvýkrát. Green Park, nachádzajúci sa 300 metrov od diaľničného zjazdu na Piešťany, je podľa jeho slov vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti udržateľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Priamo v parku bude prebiehať recyklácia vody, ktorá bude čerpaná z vlastnej studne. Budovy budú vybavené tepelnými čerpadlami s cieľom minimalizovať uhlíkovú stopu. Na pozemku budú zachované lúky, pôvodné zalesnenie a miesto na umiestnenie včelích úľov.