Quantcast
< sekcia Ekonomika

V pondelok sa začne rekonštrukcia cesty I/61 v Trenčíne

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Rekonštrukcia nadväzuje na nedávno zrekonštruovaný úsek cesta prvej triedy I/61 medzi obcou Trenčianske Bohuslavice a hranicou okresu Nové Mesto nad Váhom.

Trenčín 17. júna (TASR) – Združenie Stred Eurovia – Doprastav začne v pondelok (20. 6.) s rekonštrukciou cesty I/61 v úseku Trenčín, Záblatie – železničné priecestie Billa. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Eurovia Simona Tančáková.

Rekonštrukcia podľa nej nadväzuje na nedávno zrekonštruovaný úsek cesta prvej triedy I/61 medzi obcou Trenčianske Bohuslavice a hranicou okresu Nové Mesto nad Váhom. Rekonštrukcia vozovky je súčasťou projektu veľkoplošných opráv ciest I. triedy v správe Slovenskej správy ciest (SSC). Dielo v celkovej sume viac ako 1,5 milióna eur bez DPH realizuje Združenie Stred Eurovia – Doprastav.

"S cieľom minimalizovať negatívne dosahy stavby na účastníkov premávky, plánujeme počas rekonštrukcie realizovať aj nočné práce. Celková dĺžka opravovaného úseku je 4862 metrov a šírka 11,75 metra. Obnova vozovky sa začne v kilometri 121,010 a skončí sa v kilometri 127,050. Stavebné práce by mali byť ukončené v druhej polovici augusta v závislosti od poveternostných podmienok," doplnila Tančáková.

Rekonštrukcia cesty v Trenčíne je súčasťou projektu veľkoplošných opráv ciest I. triedy v správe SSC, ktorý sa začal už v apríli minulého roka a bude trvať štyri roky. Ide o najväčšie opravy ciest I. triedy v histórii Slovenska, v rámci ktorých sa opraví viac ako 700 kilometrov ciest prvej triedy.