< sekcia Ekonomika

V Slovalcu je zaočkovaných 75 percent zamestnancov

Na archívnej snímke spoločnosť Slovalco, a.s. v Žiari nad Hronom. Foto: TASR Branislav Račko

Spoločnosť považuje vakcináciu za jednu z hlavných priorít pre zachovanie kontinuity výrobného procestu, spustila preto aj internú propagačnú kampaň.

Žiar nad Hronom 25. mája (TASR) – V hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom je proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných už 75 percent zamestnancov. Spoločnosť považuje vakcináciu za jednu z hlavných priorít pre zachovanie kontinuity výrobného procestu, spustila preto aj internú propagačnú kampaň. TASR o tom za Slovalco informoval Peter Oťapka.

Generálny riaditeľ Slovalca Milan Veselý potvrdil, že zaočkovnie čo najväčšieho počtu zamestnancov je aktuálne pre spoločnosť prioritou. “Naše výrobné procesy nie je možné odstaviť, keďže náklady na ich opätovné spustenie by boli veľmi vysoké až likvidačné,“ vysvetlil Veselý.

Spoločnosť spustila aj vlastnú internú propagačnú kampaň, v rámci ktorej informuje o výhodách očkovania. V Slovalcu však naďalej pokračuje aj testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Od jesene 2020 ich urobili viac 22.000, pozitívny výsledok ukázalo 160 z nich. Podľa Veselého sa v spoločnosti podarilo druhú vlnu pandémie nového koronavírusu zvládnuť bez toho, aby bola výroba ohrozená nedostatkom zamestnancov z dôvodu karanténnych opatrení.

Slovalco je jediným výrobcom hliníka na Slovensku, vo fabrike aktuálne zamestnáva približne 450 ľudí. V súčasnosti sa zameriava na recykláciu hliníka s mnohonásobne nižším ekologickým dosahom ako primárna výroba z oxidu hlinitého. Väčšinovým vlastníkom spoločnosti je svetový hliníkový gigant Norsk Hydro, menšinovým spoločnosť Penta Investments.