Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 4. október 2023Meniny má František
< sekcia Ekonomika

V stredu 1. novembra vypraví ZSSK druhý mimoriadny dušičkový vlak

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Tento mimoriadny vlak disponuje ešte dostatočnou kapacitou voľných miest pre cestujúcu verejnosť.

Bratislava 30. októbra (TASR) - V stredu 1. novembra vypraví Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) druhý mimoriadny "dušičkový" rýchlik na trase medzi Košicami a Bratislavou. Vlak vyrazí o 14.25 h z Košíc a do Bratislavy by mal prísť o 20.20 h.

"Tento mimoriadny vlak disponuje ešte dostatočnou kapacitou voľných miest pre cestujúcu verejnosť," uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Pripomenul zároveň, že okrem toho dopravca posilňuje vlaky v období okolo Sviatku všetkých svätých o 30 posilových spojov, pridáva tiež 19 vozňov k InterCity (IC) vlakom a 98 vozňov k rýchlikom. V prípade potreby avizovala ZSSK operatívne posilňovanie vybraných pravidelných vlakov.

"ZSSK odporúča cestujúcej verejnosti uprednostniť mimoriadny vlak a posilové vlaky a v záujme osobného komfortu si zabezpečiť aj miestenku, hoci väčšina vlakov nie je povinne miestenková," dodal Kováč.

Podľa aktuálnej obsadenosti vlakov je napríklad v utorok (31. 10.) IC vlak s odchodom o 11.19 h z Košíc smerujúci do Bratislavy obsadený na 82 %. Záujem je však aj o spoje v opačnom smere. Na 81 % je obsadený aj IC vlak, ktorý o 15.47 h vyráža z Bratislavy a ide do Košíc a na 84 % je vypredaný spoj na rovnakej trase s odchodom z Bratislavy o 17.45 h.

V stredu (1.11.) je zase už na 85 % obsadený IC vlak, ktorý o 11.19 h štartuje v Košiciach a ide do Bratislavy.