Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. apríl 2024Meniny má Estera
< sekcia Ekonomika

Veľtrh Apis Expo v Nitre predstaví najnovšie trendy vo včelárstve

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Vystavovatelia predstavia široký okruh spôsobov včelárenia, včelárskeho vybavenia i včelárskych tradícií nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách Európy.

Nitra 25. februára (TASR) - Nové trendy v oblasti včelárstva predstaví medzinárodný včelársky veľtrh Apis Expo. Uskutoční sa na agrokomplexe Národnom výstavisku v Nitre 2. a 3. marca. Podujatie je jedným z najväčších veľtrhov svojho druhu v strednej Európe, informovali organizátori.

Návštevníci veľtrhu získajú informácie o novinkách i aktuálnych problémoch včelárov. Vystavovatelia predstavia široký okruh spôsobov včelárenia, včelárskeho vybavenia i včelárskych tradícií nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách Európy.

Na výstavisku sa počas dvoch dní sústredí široká ponuka včelárskeho sortimentu, čo umožní záujemcom porovnanie kvality, kvantity a vyhotovenia u jednotlivých výrobcov. Vystavovatelia získajú na veľtrhu priestor na nadviazanie nových kontaktov, prípadne aj obchodných spoluprác. Súčasťou podujatia sú prednášky, semináre i workshopy.