Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Ekonomika

Vláda pre okres Vranov nad Topľou rozdelila 1,26 milióna eur

Na snímke uprostred predseda vlády SR Peter Pellegrini a ďalší členovia vlády SR počas výjazdového rokovania vlády SR v Hanušovciach nad Topľou 14. mája 2019. Foto: TASR Roman Hanc

Vláda vyčlenila financie pre viacero obcí aj na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií, či na rekonštrukciu kultúrnych domov. 

Hanušovce nad Topľou 14. mája (TASR) – Pre dve mestá a obce okresu Vranov nad Topľou vláda v utorok počas výjazdového rokovania v Hanušovciach nad Topľou rozdelila 1,26 milióna eur. Ide o prostriedky z rozpočtovej rezervy pre okres Vranov nad Topľou, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté okresy. Uvoľnené majú byť do 31. júna.

Pôvodne plánovaná suma milión eur bola navýšená o 260.000 eur. "V Hanušovciach nad Topľou sa prispeje ešte 50.000 eur na vybavenie zdravotného strediska tak, ako o to požiadal pán primátor. Ďalej 80.000 eur schválila vláda na mobilnú ľadovú plochu, keďže v zimnom období tu nie je žiadna možnosť športovania pre obyvateľov nielen Hanušoviec nad Topľou, ale aj mikroregiónu, ktorý zahŕňa ďalších mnoho obcí. Takisto 30.000 eur bolo schválených na obnovu grófskeho parku pre mesto Hanušovce nad Topľou. Pre mesto Vranov nad Topľou na základe požiadavky bola schválená suma 100.000 eur pre atletický ovál, ktorý sa bude nachádzať pri základnej škole, pretože okres nedisponuje atletickým oválom, ktorý spĺňa kritériá na to, aby mladí atléti mohli nielen trénovať, ale aj športovať," uviedol podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD).

Kabinet vyčlenil ďalej 90.000 eur na rekonštrukciu materskej školy na sídlisku Okulka vo Vranove nad Topľou. "Pôjde o zateplenie a výmenu okien. Vytvoríme tým trošku lepšie podmienky pre deti. Je to materská škola, ktorá patrí medzi staršie materské školy. Je tam trochu problém so statikou, aj preto nevyzerá najlepšie a vyžaduje si zlepšenie prostredia," povedal primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Na rekonštrukciu stolnotenisovej haly získal vranovský stolnotenisový klub 70.000 eur. Na obnovu domu smútku a jeho dovybavenie Hanušovce nad Topľou získali 67.000 eur, mesto dostalo aj 20.000 eur na rekonštrukciu mosta cez potok. Obec Bystré od vlády získala 53.000 eur na rekonštrukciu domu služieb, ktorý je sídlom sociálneho podniku. Zhodne po 25.000 eur získali obce Majerovce na výstavbu miestnej komunikácie k rodinným domom a Malá Domaša na vybudovanie parkovísk a prístupových komunikácií k novým bytovým domom.

Vláda vyčlenila financie pre viacero obcí aj na výstavbu chodníkov a miestnych komunikácií, či na rekonštrukciu kultúrnych domov. Finančnú pomoc dostali aj viaceré cirkvi, športové kluby a zväzy. Napríklad na rekonštrukciu fasády na kostole sv. Jána Pavla II. gréckokatolícka cirkev s farnosťou v Hanušovciach nad Topľou získala 16.000 eur.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.).