< sekcia Ekonomika

Vláda uvoľní Slovenskému zväzu cyklistiky 350.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Financie pôjdu na zabezpečenie prenosu a signálu pre televíznu stanicu Eurosport, ktorá bude podujatie Okolo Slovenska vysielať.

Bratislava 8. septembra (TASR) – Vláda schválila návrh na uvoľnenie prostriedkov pre Slovenský zväz cyklistiky (SZC) v sume 350.000 eur. Peniaze sú určené na zabezpečenie výroby signálu pre prenos medzinárodných cyklistických pretekov "Okolo Slovenska", ktoré sa budú konať od stredy 15. septembra do nedele 19. septembra.

Financie pôjdu na zabezpečenie prenosu a signálu pre televíznu stanicu Eurosport, ktorá bude podujatie vysielať. Medzinárodné cyklistické preteky sú na svetovej úrovni, v tomto ročníku je prisľúbená účasť siedmich tímov najvyššej kategórie World Tour a šesť prokontinentálnych tímov. Zúčastní sa na nich 154 pretekárov z 24 krajín sveta.

"V priamych prenosoch a záznamoch a reklamných spotoch môžu byť zobrazené statické, motocyklové a najmä letecké zábery nielen 65. ročníka týchto pretekov, ale aj všetkých zaujímavých prírodných scenérií či pamiatok na území Slovenska na 730-kilometrovej trati," uvádza Úrad vlády SR v materiáli. Tvrdí, že sa tak podporí nielen športové podujatie, ale aj propagácia cestovného ruchu na Slovensku.