Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Ekonomika

Vlani v novembri pokračoval na Slovensku rast úverov na bývanie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 26,39 %.

Bratislava 9. januára (TASR) - Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol aj v novembri minulého roka, keď stúpol na 30,1 miliardy eur. Medziročne úvery vzrástli o 2,6 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 230,04 milióna eur. Vyplýva to z aktuálnych údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia ku koncu novembra 2019 dosiahli úroveň 2,4 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Tieto úvery medzimesačne mierne klesli o 3,4 milióna eur, medziročne sa zvýšili o 13,7 milióna eur.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 26,39 %. Za ňou nasledovala VÚB s 21,79-percentným podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,36 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,23 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB Stavebná sporiteľňa.