Quantcast
< sekcia Ekonomika

Vo vedení košického BPMK dochádza k zmenám, riaditeľa DPMK neodvolali

Na snímke odstavené električky na konečnej pri Kostolianskej ceste v Košiciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Lányi je vedúcim referátu riadenia mestských podnikov, na čele BPMK bude do konca roka.

Košice 29. novembra (TASR) - Vo vedení Bytového podniku mesta Košice (BPMK) dochádza k zmenám. Doterajší konateľ Peter Vrábel sa vzdal funkcie, BPMK dočasne povedie Július Lányi a od budúceho roka Peter Miklovič. Nové vedenie menovalo mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom utorkovom mimoriadnom zasadnutí. Poslanci zároveň neodsúhlasili odvolanie generálneho riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Padyšáka. Mení sa však zloženie predstavenstva.

Lányi je vedúcim referátu riadenia mestských podnikov, na čele BPMK bude do konca roka. Od nového roka bude konateľom Miklovič, ktorý je v súčasnosti konateľom mestskej obchodnej spoločnosti Prešov Real.

Primátor Jaroslav Polaček predložil pred poslancov už niekoľkýkrát návrh na odvolanie Padyšáka z funkcie člena predstavenstva a generálneho riaditeľa DPMK. Od 1. decembra ho mal nahradiť dlhoročný zamestnanec DPMK Ondrej Turis. MsZ sa s tým nestotožnilo. Ešte počas rozpravy sa vzdal svojej funkcie v predstavenstve jeho predseda Marcel Čop, ktorý je riaditeľom magistrátu, ako aj člen predstavenstva Jozef Oberuč. Z dôvodu opätovného sfunkčnenia predstavenstva MsZ menovalo jeho nového člena. Od 1. decembra ním bude riaditeľ dopravy DPMK Roman Danko, ktorého poslanci navrhovali na túto funkciu už aj v minulosti.

BPMK a DPMK majú dlhodobé finančné problémy. Medzi doterajším vedením BPMK a vedením mesta Košice boli napäté vzťahy. Podobne je to aj medzi generálnym riaditeľom DPMK a vedením mesta.