Quantcast
< sekcia Ekonomika

Volkswagen s partnermi investuje vyše 20 mld. eur do výroby batérií

Na archívnej snímke z 8. júna 2021 v Drážďanoch zamestnanec spoločnosti Volkswagen pracuje vo finálnej montáži automobilu VW ID.3. Foto: TASR/DPA

Volkswagen niekoľkokrát uviedol, že výroba dostatočného množstva batérií na pohon všetkých áut je najväčšou výzvou prechodu k elektrickým vozidlám.

Salzgitter 7. júla (TASR) - Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v spolupráci s partnermi investovať do výroby batérií viac než 20 miliárd eur. Investícia, prostredníctvom ktorej sa chce VW stať lídrom na tomto rastúcom trhu, by mala vytvoriť približne 20.000 pracovných miest a do roku 2030 zabezpečiť ročné tržby v hodnote nad 20 miliárd eur. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Globálny výskum a výrobu batérií Volkswagenu, od ťažby surovín až po recykláciu, bude zabezpečovať divízia s názvom PowerCo, uviedlo vedenie spoločnosti počas slávnostného položenia základného kameňa prvého závodu na výrobu batérií v Európe v meste Salzgitter. "Dnešok je dobrý deň pre automobilový priemysel v Nemecku," povedal nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý sa na ceremónii zúčastnil.

Volkswagen niekoľkokrát uviedol, že výroba dostatočného množstva batérií na pohon všetkých áut je najväčšou výzvou prechodu k elektrickým vozidlám a predstavil plán výstavby závodov s celkovou kapacitou 240 gigawatthodín (GWh) do roku 2030. Projekt zahrnuje výstavbu šiestich závodov v Európe a dvoch v Severnej Amerike.