Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Ekonomika

Výstavba najdlhšej estakády v údolí Krivánskeho potoka pokračuje

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka, úsek R2 Kriváň - Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša - Kriváň.

Kriváň 7. decembra (TASR) - Výstavba najdlhšej slovenskej estakády v údolí Krivánskeho potoka pokračuje. Medzi Kriváňom a Mýtnou vysunuli časť budúceho mosta s dĺžkou 35 metrov v druhom smere, ako bolo doteraz. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke s tým, že to bolo v dvojpercentnom klesaní, v smere do Lučenca.

Ako ďalej uvádza, pevnosť betónu dosiahli primiešaním zimnej prísady. Stavebné práce podľa NDS pokročili aj na ostatných objektoch. Na zvyšných mostoch napríklad betónujú vonkajšie a vnútorné rímsy.

V prvej etape vysunuli trinásť segmentov v smere na Zvolen v dvojpercentnom stúpaní. Ďalšie práce však boli v opačnom smere. "Mostní experti tak musia prispôsobiť techniku stavby. Kým nosná konštrukcia nebude mať na podpere dostatočný tlak, bude treba pri vysúvaní konštrukciu brzdiť pomocou sústavy dutých valcov a tyčí," spresnila pred vysúvaním celku hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Rýchlostná cesta R2 je vedená v údolí Krivánskeho potoka, úsek R2 Kriváň - Mýtna nadväzuje na prevádzkovaný úsek R2 Pstruša - Kriváň. Koniec úseku bude napojený na úsek R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce, ktorý bol sprevádzkovaný koncom minulého roka. Po dokončení oboch úsekov získajú motoristi s výnimkou úseku Zvolen, západ - Zvolen, východ súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec. Estakáda, ktorá bude dominantou stavby, bude merať 4374 metrov.