Quantcast
< sekcia Ekonomika

Nábytkárske novinky na veľtrhu v Nitre prezentuje 420 vystavovateľov

Foto: TASR/Henrich Mišovič

Najväčšie zastúpenie z hľadiska skladby sortimentu má nábytok do obývacích izieb, sedací nábytok, spálňový, kuchynský a predsieňový nábytok.

Nitra 13. marca (TASR) – Nové trendy v nábytkárskom odvetví a súčasný dizajn predstavujú vystavovatelia na 22. medzinárodnom veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý sa dnes začal na výstavisku Agrokomplexu v Nitre.

Podľa slov marketingovej manažérky Alexandry Hečkovej sa na veľtrhu prezentuje 420 vystavovateľov, ktorí obsadili výstavnú plochu 20.000 metrov štvorcových. Najväčšie zastúpenie z hľadiska skladby sortimentu má nábytok do obývacích izieb, sedací nábytok, spálňový, kuchynský a predsieňový nábytok. Veľtrh potrvá do 18. marca.

Na veľtrh vracia každoročne približne 70 percent vystavovateľov, uviedla projektová manažérka výstavy Jarmila Lukáčová. Popri slovenských a českých dizajnéroch sa v tomto roku v Nitre prezentujú poprední výrobcovia z Talianska, Francúzska, Rakúska, Nemecka, Fínska, Maďarska, Rumunska, Poľska, Pakistanu i niektorých ázijských štátov

„V tomto roku ponúkame pestrú prehliadku nábytkárskych noviniek charakterizovaných prvkami slovenských dizajnérov. Títo sa zatiaľ mali možnosť uplatniť viac za hranicami Slovenska ako doma, kde ľudia s nižším príjmom dávajú často prednosť lacnému importovanému nábytku z Ázie bez ohľadu na kvalitu a vyhotovenie,“ uviedol odborný garant výstavy Stanislav Gregor.


Nábytkársky veľtrh v Nitre obrazom:
Väčšina domácich výrobcov a obchodníkov podľa jeho slov očakáva, že na veľtrhu získa zákazky na celý rok. „V tomto smere nie je situácia slovenských výrobcov priaznivá, pretože na domácom trhu sa predáva najmä tovar importovaný zo zahraničia. Na tomto trvalo neúnosnom stave sa podieľa viac faktorov, ktorým chcú výrobcovia čeliť aj aktívnou účasťou na veľtrhu.“
Tu bude player
Tu bude player