Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Ekonomika

Wienerberger zaznamenal za 9 mesiacov roka pokles tržieb aj zisku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Časť poklesu obratu vo výške 78,3 milióna eur spôsobili kurzové vplyvy, najmä devalvácie tureckej líry, nórskej koruny, britskej libry a amerického dolára.

Viedeň 9. novembra (TASR) - Rakúsky stavebný koncern Wienerberger evidoval za deväť mesiacov roka do konca septembra výrazný pokles tržieb aj zisku. Najväčší výrobca tehál na svete vo štvrtok oznámil, že tržby oproti rovnakému obdobiu minulého roka klesli o 15 % na 3,286 miliardy EUR, zatiaľ čo čistý zisk sa prepadol o 36 % na 312,5 milióna EUR. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Časť poklesu obratu vo výške 78,3 milióna eur spôsobili kurzové vplyvy, najmä devalvácie tureckej líry, nórskej koruny, britskej libry a amerického dolára. Zisk na akciu bol vo výške 2,96 eura, čo znamenalo hlboký pokles z minuloročnej úrovne 4,38 eura za akciu.

Spoločnosť Wienerberger sa v tomto roku stále vyvíja podstatne lepšie ako koncové trhy, a preto môže potvrdiť výhľad prevádzkového zisku na rok 2023 vo výške 800 miliónov až 820 miliónov eur, uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ skupiny Heimo Scheuch.