Quantcast
< sekcia Ekonomika

Začne sa oprava mosta v Hlohovci, výluka dopravy potrvá pol roka

Na archívnej snímke z 9. októbra 2021 most ponad rieku Váh pri vstupe do Hlohovca. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V rámci rekonštrukcie most rozšíria a pribudnú chodníky a cyklotrasy po oboch jeho stranách.

Hlohovec 25. januára (TASR) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začína s dlhoočakávanou rekonštrukciou cestného mosta cez rieku Váh v Hlohovci. Po veľkonočných sviatkoch ho uzavrie pre dopravu, uzávera potrvá podľa predsedu kraja Jozefa Viskupiča maximálne pol roka. Víťazom verejného obstarávania sa stalo združenie dvoch banskobystrických firiem SMS a Stavomontáže Kovo – Sklo.

„Ako sme sľúbili, púšťame sa do komplexnej rekonštrukcie cestného mosta v Hlohovci. Jeho technický stav je veľmi zlý, jeho konštrukcia bola naposledy významnejšie opravovaná ešte v 80. rokoch minulého storočia. Po diagnostike mosta sme v lete 2019 vylúčili nákladnú dopravu s váhou viac ako 12 ton, aby sme spomalili tempo jeho degradácie a nemuseli pristupovať k ďalším obmedzeniam, ako je napríklad zúženie jazdných pruhov či zníženie rýchlosti jazdy. Našim cieľom je stabilizovať statiku mosta, čo výrazne predĺži jeho životnosť. V rámci rekonštrukcie most rozšírime, pribudnú chodníky a cyklotrasy po oboch jeho stranách,“ uviedol Viskupič s tým, že kraj v decembri minulého roka podal žiadosť o spolufinancovanie investície z eurofondov.

Prípravné práce na 343 metrov dlhom moste ležiacom na ceste II/513 sa začnú vo februári. „So zhotoviteľom sme navrhli harmonogram prác tak, aby obmedzili obyvateľov a návštevníkov Hlohovca čo najmenej. Chcem poprosiť všetkých o trpezlivosť,“ dodal Viskupič. Oficiálne odovzdanie staveniska zhotoviteľovi je naplánované na 9. februára.