< sekcia Ekonomika

Zamestnávatelia po upozornení uhradili poistné vo výške 4,2 mil. eur

Sociálna poisťovňa Foto: TASR/Martin Baumann

Správy upozorňovali na dlžné poistné v celkovej výške 26,9 milióna eur. Zamestnávatelia podľa informácii poisťovne následne uhradili 4,2 milióna eura.

Bratislava 8. novembra (TASR) - V septembri a októbri 2019 Sociálna poisťovňa odoslala upozornenia zamestnávateľom na aktuálny nedoplatok poistného za august 2019. Odoslala 36.907 SMS a e-mailov pre 25.285 zamestnávateľov.

Správy upozorňovali na dlžné poistné v celkovej výške 26,9 milióna eur. Zamestnávatelia podľa informácii poisťovne následne uhradili 4,2 milióna eura, čo je takmer 16 % úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.

Správy o aktuálnom nedoplatku sú ústretovou službou Sociálnej poisťovne. Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia a SZČO), ktorí majú v Sociálnej poisťovni nahlásené aktuálne kontakty – mobilné číslo alebo e-mail – sa takto rýchlo dozvedia o nedoplatku. Ak dlh, ktorý najskôr vyrovnajú, vyhnú sa narastaniu penále za každý deň meškania platby a neskorším problémom pri vymáhaní dlhu.

Nedostatky pri platení poistného sú aj jednou z tém bezplatných poradenských seminárov pre zamestnávateľov, ktoré Sociálna poisťovňa organizuje vo svojich pobočkách po celom Slovensku.