Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. apríl 2024Meniny má Justína
< sekcia Ekonomika

Zara po dvoch rokoch opäť otvorí obchody na Ukrajine

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Hana Štefánková

Firma Inditex, vlastník značky Zara, uviedla, že s opätovným otváraním obchodov začne v apríli tohto roka. Celkovo plánuje otvoriť 50 z 84 obchodov v krajine.

Madrid/Kyjev 1. marca (TASR) - Španielska odevná značka Zara pripravuje opätovné otvorenie svojich obchodov na Ukrajine. Tie boli zatvorené krátko po invázii Ruska na Ukrajinu začiatkom roka 2022. Informovala o tom agentúra Reuters.

Firma Inditex, vlastník značky Zara, uviedla, že s opätovným otváraním obchodov začne v apríli tohto roka. Celkovo plánuje otvoriť 50 z 84 obchodov v krajine, uviedla agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na britský denník The Financial Times. Ako dlho bude celý proces opätovného otvárania prevádzok trvať Inditex nezverejnil.

Zostávajúcich 34 obchodov zostane zatvorených. Tie sa nachádzajú na juhu a východe Ukrajiny, teda v regiónoch, ktoré sú priamo zasiahnuté bojmi.

V roku 2022, keď Rusko zaútočilo na Ukrajinu, podobne ako ďalšie západné značky, aj Inditex pozastavil svoje aktivity na Ukrajine a v Rusku. Na Ukrajine pre obavu o bezpečnosť a v Rusku v reakcii na sankcie západných štátov voči Moskve. Rovnaký krok urobil aj najväčší konkurent Inditexu, švédsky odevný reťazec H&M.