Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Ekonomika

Zrekonštruovaný most v Kežmarku na ceste I/66 už slúži verejnosti

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

V jarných mesiacoch nového roka budú práce spočívať vo výmene asfaltových vrstiev na kruhovom objazde a na napojení v smere od Popradu.

Kežmarok 8. decembra (TASR) - Po niekoľkých rokoch môžu obyvatelia mesta Kežmarok a tiež tranzitná doprava opäť využívať most na hlavnom ťahu. Hovorca Slovenskej správy ciest Martin Guzi informoval, že motoristickej verejnosti slúži od piatka.

"Koncom novembra sa vykonala hlavná prehliadka a zaťažovacia skúška mosta. Následne sa začiatkom decembra uskutočnila obhliadka dopravného značenia zo strany Policajného zboru a potom preberacie konanie. Všetky prehliadky potvrdili, že most sa môže uviesť do užívania," uviedol Guzi. Dodal, že počas decembra práce na moste realizované nebudú, k demontáži mostných provizórií pristúpi zhotoviteľ v januári 2024. V jarných mesiacoch nového roka budú práce spočívať vo výmene asfaltových vrstiev na kruhovom objazde a na napojení v smere od Popradu. Taktiež sa bude realizovať celková úprava plôch dotknutých stavbou a úprava plôch blízkeho supermarketu, ktoré boli využívané v rámci stavby.

"Termín ukončenia stavby je apríl 2024. Zmluvná cena diela je 1,79 milióna eur s DPH," dodal hovorca.

Frekventovaný most na ceste I/66 uzavreli pre jeho havarijný stav, v meste preto vyhlásili mimoriadnu situáciu a od februára 2020 jazdili vodiči po dočasnom premostení. Denne prejde úsekom okolo 20.000 áut a patrí medzi najexponovanejšie na Slovensku, keďže ho okrem miestnych využíva aj tranzitná doprava.