Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. august 2026Meniny má Darina
< sekcia Ekonomika

ZSSK avizuje na 17. a 18. augusta výluku medzi Rajkou a Hegyeshalom

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Barbora Michalíková

Väčšinu medzištátnych vlakov linky Bratislava-Nové Mesto - Hegyeshalom v úseku Rajka - Hegyeshalom a späť nahradia autobusy.

Bratislava 12. augusta (TASR) - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) avizuje na 17. a 18. augusta výluku medzi Rajkou a Hegyeshalom. Dôvodom sú modernizačné práce na železničnej infraštruktúre. TASR o tom informovali z odboru komunikácie ZSSK.

Väčšinu medzištátnych vlakov linky Bratislava-Nové Mesto - Hegyeshalom v úseku Rajka - Hegyeshalom a späť nahradia autobusy. Medzi Bratislavou-Novým Mestom a Rajkou budú vlaky premávať podľa platného cestovného poriadku.

Ako priblížili z odboru komunikácie, v smere z Bratislavy do Hegyeshalomu cestujúci pôjdu vlakom podľa cestovného poriadku po stanicu Rajka, následne prestúpia do náhradného autobusu smer Hegyeshalom a autobus bude nadväzovať na príchod vlaku z Bratislavy. Odchody a príchody autobusov v tomto smere majú byť zhodné s časmi vlakov podľa cestovného poriadku.

V smere z Hegyeshalomu do Bratislavy cestujúci podľa ZSSK nastúpia v Hegyeshalome do náhradných autobusov smer Rajka, pričom autobus bude z Hegyeshalomu odchádzať o päť minút skôr oproti pravidelnému cestovnému poriadku, vždy o xx.28 h, z Bezenye bude odchádzať o xx.41 h. V Rajke majú cestujúci prestúpiť do pravidelného vlaku smer Bratislava-Nové Mesto, pričom nadväznosť spojenia bude podľa železničiarov zabezpečená.

Dodali, že bez zmeny, teda v plnej trase a vlakom, budú vedené iba dva spoje: prvý ranný spoj Os 1333/1334 (Bratislava-Petržalka 5.49 h - Hegyeshalom 6.25 h) a posledný večerný spoj Os 1355/1354 (Bratislava-Nové Mesto 20.30 h - Hegyeshalom 21.25 h).

ZSSK odporúča cestujúcim, ktorí začínajú cestu v Hegyeshalome alebo Bezenye, aby prišli na miesto odchodu s časovou rezervou a počítali so skorším odchodom náhradného autobusu. Spojenie si môžu pred cestou overiť v aplikácii IDeme vlakom.