< sekcia Ekonomika

ZSSK obnovila po nehode v Podvysokej dopravu na trati Čadca – Makov

Na snímke odpratávanie osobného vlaku po zrážke s nákladným vozidlom na železničnej trati v Podvysokej pri Čadci dňa 11. januára 2019. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Prvý na obnovenú trať vyrazil osobný vlak 4022 s odchodom z Čadce o 14.32 h a príchodom do Makova o 15.27 h.

Čadca 11. januára (TASR) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) obnovila v piatok popoludní dopravu na úseku Čadca – Makov po nehode osobného vlaku a nákladného auta na železničnom priecestí v Podvysokej (okres Čadca). ZSSK o tom informovala na sociálnej sieti.

Doplnila, že prvý na obnovenú trať vyrazil osobný vlak 4022 s odchodom z Čadce o 14.32 h a príchodom do Makova o 15.27 h.

Na železničnom priecestí na ceste II/487 v Podvysokej sa zrazili osobný vlak a nákladné auto vo štvrtok (10. 1.). Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Aleny Krčovej zasahovali na mieste nehody tri ambulancie ZZS. "Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín. Išlo skôr o ľahké poranenia. Všetkých transportovali do nemocnice v Čadci," uviedla Krčová.

Policajný zbor (PZ) SR vo štvrtok na sociálnej sieti informoval, že podľa predbežných informácií vošiel vodič kamióna na železničné priecestie riadne vybavené svetelnou signalizáciou, kde došlo k zrážke s osobným vlakom s dvomi vozňami.