Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 2. jún 2023Meniny má Xénia, Oxana
< sekcia Ekonomika

ZSSK od nedele vyraďuje z vlakov reštauračné vozne

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

V súvislosti so šírením nového koronavírusu zaviedli železnice zvýšenú dezinfekciu všetkých železničných vozidiel.

Bratislava 15. marca (TASR) - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od nedele vyraďuje z vlakov reštauračné vozne. Chce tak ochrániť cestujúcich i zamestnancov a spomaliť šírenie nového koronavírusu. Opatrenie platí až do odvolania. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Jedna z podstatných vecí je, aby ak už niekto nový vírus má, nakazil čo najmenej ďalších ľudí, ktorí ho môžu nevedomky šíriť ďalej. Preto nebudeme podporovať presúvanie sa cestujúcich vo vlaku medzi vozňami," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ZSSK Filip Hlubocký. Cestujúcim sa za obmedzenie ospravedlnil a vyzval ich, aby sa pred cestou dostatočne zásobili občerstvením.

Voda k cestovnému v prvej triede rýchlikov bude stále k dispozícii, ako aj voda pre prvú a druhú triedu vlakov InterCity. V IC vlakoch nebude poskytovaný uvítací nápoj, ako priblížil Kováč.

Hovorca zároveň pripomína, že vlaky jazdia od soboty (14. 3.) každý deň podľa sobotného cestovného poriadku. "V súčasnosti ZSSK vzhľadom na mimoriadny stav, ktorý na Slovensku platí, zaznamenáva pokles cestujúcich o viac ako 30 percent," skonštatoval.

V súvislosti so šírením nového koronavírusu zaviedli železnice zvýšenú dezinfekciu všetkých železničných vozidiel. Vlakový personál a zamestnanci osobných pokladníc dostali tiež balíček s ochrannými pomôckami. "Vlakvedúci navyše dostali aj pokyny, ako sa správať vo vlaku v prípade, že sa v ňom zdržiava osoba s podozrením na koronavírus," doplnil Kováč. ZSSK prijala aj ďalšie interné opatrenia.