Ekonomika

United Airlines škrtli celoročné prognózy pre koronavírus

United Airlines vo vyhlásení zverejnenom v pondelok (24. 2.) po zatvorení newyorskej burzy uviedli, že dočasne zastavili množstvo letov na transpacifických linkách.

KAPITÁL: Trh s operatívnym lízingom rastie, ťahajú ho firemní klienti

Zameranie výhradne na firemného klienta je podľa neho zároveň aj jedným z hlavných rozdielov v porovnaní so západnými krajinami.

Zamestnávatelia v priemysle nesúhlasia s vládnymi sociálnymi balíčkami

Parlament by mal rokovať o zdvojnásobení prídavkov na deti, zavedení trinásteho dôchodku a zrušení diaľničných známok pre vozidlá do 3,5 tony.

Nemecká ekonomika vlani vzrástla o 0,6 percenta

Hrubý domáci produkt (HDP) v poslednom štvrťroku 2019 stagnoval, potvrdil v utorok spolkový štatistický úrad Destatis svoj prvý odhad.

V utorok výrazne oslabila tokijská burza, Nikkei 225 klesol o 3,34 %

Hlavný japonský index Nikkei 225 v utorok stratil 781,33 bodu alebo 3,34 % a uzavrel na 22.605,41 bodu. Širší index Topix klesol o 3,33 % na 1618,26 bodu.

Ceny ropy sa v utorok ráno stabilizovali a vzrástli

Aprílový kontrakt na ropu Brent sa v utorok ráno o 7.59 SEČ predával s plusom 45 centov alebo 0,80 % po 56,75 USD za barel.

Kurz eura stagnuje na 1,0850 USD/EUR

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok popoludní referenčný kurz na 1,0818 (v piatok: 1,0801) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9244 (0,9258) eura.

Wall Street v pondelok prudko oslabila, Dow padol o vyše 1000 bodov

Širší index S&P 500 klesol o 3,35 % na 3225,89 bodu a technologický index Nasdaq Composite o 3,71 na 9221,28 bodu.

LIDL venoval ONKOLOGICKÉMU ÚSTAVU štyri infúzne pumpy

Diskontný reťazec je exkluzívnym partnerom Roka prevencie, ktorý vyhlásilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

USA chcú sprísniť sankcie uvalené na Venezuelu

Spojené štáty pôjdu po zákazníkoch venezuelského ropného priemyslu vrátane tých ázijských, ako aj sprostredkovateľoch, ktorí Caracasu pomáhajú maskovať pôvod nakúpenej ropy.

Hlavný index newyorskej burzy Dow Jones klesol o viac než 1000 bodov

Dôvodom poklesu je rozšírenie koronavírusu z Číny do väčšieho počtu krajín, čo zvýšilo obavy o ďalší vývoj svetovej ekonomiky.

Fiľakovo investovalo do obnovy škôlky 350 tisíc eur

Mesto podalo aj projekt na zníženie energetickej náročnosti, ktorý bol schválený ministerstvom životného prostredia, odkiaľ samospráva získala 140.000 eur.

Vedúci ekonomický index v USA na začiatku roka výrazne vzrástol

Pod výraznejší než predpokladaný rast LEI sa podpísal okrem iného aj prudký pokles počtu prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti.

P. Mihók: Strany chcú viac míňať a zároveň mať vyrovnaný rozpočet

Predseda SOPK Peter Mihók postupne rokoval so všetkými relevantnými stranami, aby zistil ich názory na ďalší hospodársky vývoj Slovenska.

Bratislavský hotel Sheraton oslavuje 10. výročie otvorenia

Sheraton Bratislava Hotel oslavuje v tomto roku 10. výročie svojho otvorenia. Hotel poskytujúci 5-hviezdičkové služby postavili v rámci komplexu nábrežnej štvrte Eurovea.

Víchrica Yulia vytvorila v Nemecku rekord vo výrobe veternej energie

Doterajší rekord bol zaznamenaný 15. marca 2019, keď veterné turbíny dodali do rozvodnej siete zhruba 45,5 GW energie.

Volkswagen obnovil produkciu vo väčšine svojich čínskych závodov

Pre pokračujúcu obmedzenú mobilitu v Číne, k čomu čínska vláda pristúpila s cieľom zmierniť šírenie vírusu, sa chce Volkswagen viac zamerať na online kontakty so zákazníkmi.

Slovenský ochranársky snem vyzval na dodržiavanie enviroštandardov

Zároveň poukázali na to, že pri benevolentnom prístupe hrozí strata konkurencieschopnosti, až zánik tých producentov v EÚ, ktorí štandardy dodržiavať musia - vrátane farmárov.

Obavy z vplyvu koronavírusu na ekonomiku zvýšili cenu zlata

Naopak, väčšina európskych trhov zaznamenala pokles o vyše 3 %. Najhoršie sa vyvíjala situácia na burze v Miláne, kde hlavný index klesol takmer o 5 %.

V. Remišová: Koalícia podpísala zmluvy za viac ako sto miliónov eur

Remišová tiež upozornila aj na zmluvy u vicepremiéra Richarda Rašiho (Smer-SD) za 57 miliónov eur.