Ekonomika

O peniaze na wifi zóny môžu obce a mestá žiadať do polovice novembra

Na výzvu ÚPVII v predchádzajúcich štyroch kolách zareagovalo 408 žiadateľov.

Po letnej odstávke trnavská automobilka začala opäť vyrábať

Tesne pred letnou odstávkou bol, ako dodal hovorca, automobilke v Trnave udelený súhlas so zvyšovaním výroby novej generácie modelu Peugeot 208.

Šramko: Vláda má nástroje na spomalenie čerpania výdavkov

Slovenská ekonomika zaznamenala v druhom štvrťroku tohto roka spomalenie, keď rástla 1,9-percentným tempom, zatiaľ čo začiatkom roka bolo tempo na úrovni 3,7 %.

V júli tohto roka sa na mýte vybralo 19,23 milióna eur

Výber mýta za využívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest dosiahol v júli 12,96 milióna eur. Na vymedzených úsekoch ciest prvej triedy sa zároveň vybralo 6,27 milióna eur.

SOPK:Vznik podnikateľskej komory v Karpatskom oblúku vnímame negatívne

SOPK, uvádza sa v stanovisku, vníma tento krok maďarskej strany negatívne, pretože už pred niekoľkými rokmi po vzájomnej dohode s Maďarskou obchodnou a priemyselnou komorou zavrhli tento návrh.

Analýza: Uchádzači o zamestnanie by mali zdôrazňovať mäkké zručnosti

Medzi najčastejšími požiadavkami, ktoré v roku 2019 zadávajú firmy, čo hľadajú nových zamestnancov so stredoškolským vzdelaním, sú zodpovedný prístup, komunikačné schopnosti, prax, samostatnosť.

Odchod Británie z EÚ bez dohody spôsobí Írsku obrovský šok

Aj centrálna banka v Dubline vo svojom bulletine koncom júla skonštatovala, že odchod Británie z EÚ 31. októbra bez dohody o prechodnom období je čoraz pravdepodobnejší.

Protimonopolný úrad schválil koncentráciu zamestnaneckých agentúr

Úrad zobral do úvahy aj to, že na trhu podľa neho takmer neexistuje exkluzivita v obchodných vzťahoch a že bariéry vstupu na trh sú nízke.

Čína hrozí odvetnými opatreniami za nové clá USA

Trump pred dvomi týždňami oznámil, že USA zavedú s platnosťou od začiatku septembra clá na čínske tovary v hodnote 300 miliárd USD (268,14 miliardy eur).,aktualizované 

V U. S. Steel Košice vypadol elektrický prúd

Nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti našich zamestnancov ani okolitých obcí. Postupne nabiehajú jednotlivé prevádzky, uviedol zástupca firmy.

Kurz bitcoinu padol pod hranicu 10.000 USD

Bitcoin v rannom obchodovaní stratil 5,5 % a predával sa po 9680 USD. V stredu (14. 8.) oslabil o 7,7 % a jeho kurz prvýkrát od 1. augusta klesol pod 10.000 USD.

Už aj írski piloti Ryanairu plánujú štrajk na budúci týždeň

Dôvodom je spor s vedením o mzdové a pracovné podmienky.

Britské maloobchodné tržby v júli nečakane vzrástli

Maloobchodné tržby v júli medzimesačne stúpli o 0,2 % po náraste o 0,9 % v júni, uviedol britský štatistický úrad ONS. Ekonómovia počítali s poklesom o 0,2 %.

Výnosová krivka na amerických dlhopisoch zostáva invertovaná

Výnosy 10-ročných dlhopisov americkej vlády boli v stredu prvýkrát od roku 2007 nižšie ako výnosy 2-ročných dlhopisov.

Premiér: Stav ekonomiky budem sledovať, aby sme vedeli prijať riešenia

Predseda vlády skonštatoval, že správu o spomalení nemeckej aj slovenskej ekonomiky prijal so znepokojením. Nemecko je totiž najdôležitejším obchodným partnerom Slovenska.

Lodiarska firma Moller-Maersk oznámila nárast prevádzkového zisku

Tržby stúpli len mierne na 9,63 miliardy USD z vlaňajších 9,58 miliardy USD. Ale tzv. základný zisk vzrástol na 134 miliónov USD z 15 miliónov USD v 2. kvartáli 2018.

Boeing odložil uvedenie do prevádzky svojho nového modelu 777X

Boeing tak nesplní termín dodávky nového stroja 777 spoločnosti Qantas Airways, ktorá očakáva, že jej umožní prekonať trasu medzi Sydney a Londýnom bez medzipristátia za 21 hodín.

Predtým, ako si vezmete úver, mali by ste zvážiť možnosti splácania

Ombudsman klientov Home Credit Miroslav Zborovský radí ľuďom, aby sa nenechali zlákať na nižšie mesačné platby za podmienok, že budú platiť dvakrát dlhšie, pretože s úrokmi vo finále zaplatia viac.

Nové objednávky v priemysle v júni 2019 medziročne klesli o 8,7 %

Ako vo štvrtok ďalej informoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR, po zohľadnení sezónnych vplyvov nové objednávky v priemysle sa v júni 2019 oproti máju 2019 znížili o 6,3 %.

Zisk Aegonu v 1. polroku vzrástol o 26 %

Aegon dosiahol za šesť mesiacov do 30. júna 2019 čistý zisk 618 miliónov eur, zatiaľ čo vlani v rovnakom období vykázal zisk 491 miliónov eur.