Ekonomika

Júnové spotrebiteľské ceny v Írsku pokračovali v poklese

Spotrebiteľské ceny v Írsku klesli v júni medziročne o 0,4 % po 0,5-percentnom poklese v predchádzajúcom mesiaci. Pokles zaznamenali už v apríli.

Mníchovská prokuratúra začala vyšetrovať Wirecard pre pranie peňazí

Spoločnosť Wirecard požiadala koncom júna súd o ochranu pred veriteľmi. Urobila tak v reakcii na zistenie finančnej diery v jej účtovníctve vo výške takmer 2 miliardy eur.

Pellegrini: Ani osem kilečiek nezachráni SR pred ekonomickou krízou

Schválené opatrenia podľa neho liečia ťažkú zlomeninu leukoplastom.

R. Sulík: Na jeseň chceme predložiť druhé podnikateľské kilečko

Do druhého balíčka by sa podľa ministra mohlo dostať opäť viacero návrhov.

Slovenskí europoslanci podporili reformu cestnej dopravy v EÚ

Ivan Štefanec (KDH) uviedol, že víta prijatie balíka opatrení pre lepšie podmienky vodičov nákladnej dopravy, na ktorom vyjednávači Európskeho parlamentu pracovali posledné tri roky.

Banka Wells Fargo plánuje zrušiť tisícky pracovných miest

Podľa platformy, ktorá citovala zdroje z banky oboznámené so situáciou, sa na banku zvyšuje tlak na "výrazné zníženie nákladov".

Poslanci schválili LEX KORONA: Podnikateľom má pomôcť balík opatrení

Plénum schválilo "podnikateľské kilečko" z dielne rezortu hospodárstva. Schválil ho parlament 91 hlasmi zo 142 prítomných. ,aktualizované 

Novou členkou Dozornej rady Sociálnej poisťovne bude Miriam Filová

Filová v tejto funkcii nahradí Ota Nevického, ktorý sa vzdal funkcie 31. januára tohto roka. Filovej funkčné obdobie začína plynúť dňom zvolenia.

Šéf Škoda Auto Bernhard Maier končí vo funkcii

Známe zatiaľ nie sú ani ďalšie kroky Bernharda Maiera. Skoršie špekulácie naznačujú, že by sa mohol vrátiť do vedenia Porsche.

Česmad víta zjednotenie pravidiel v tzv. balíčku mobility

Na slovenské spoločnosti sa tak od konca roka 2021 v uvedených prípadoch nebudú vzťahovať žiadne dnes obmedzujúce administratívne povinnosti.

Grécka ekonomika môže tento rok klesnúť o viac než 10 %

V najnovšej prognóze, ktorú zverejňuje každý kvartál, IOBE uviedla, že pokles gréckej ekonomiky môže v tomto roku dosiahnuť 7,5 % až 10,5 %.

Konečná: Pri reforme cestnej dopravy je jasná česká a slovenská stopa

Súčasný stav s rôznymi predpismi v rôznych krajinách negatívne ovplyvňuje nielen šoférov, ale aj samotné odvetvie dopravy.

Počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesol

Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet prvých žiadostí o podporu v nezamestnanosti dosiahol v týždni do 4. júla 1,314 milióna oproti 1,413 miliónu v predchádzajúcom týždni.

L. Kamenický: Vláda bude zodpovedná za každú skrachovanú firmu

Kamenický kritizoval, že zákonodarcovia nemali dostatok času na naštudovanie si novely štátneho rozpočtu, ale tiež to, že je vypracovaná len na štyroch stranách.

VIDEO: V. Remišová: Zavádzame nové pravidlá pre regionálne investície

MIRRI vypísalo výzvy na podporu a rozvoj regiónov v 18 okresoch, a to za deväť miliónov eur. ,aktualizované 

R. Raši: Podpora najmenej rozvinutých regiónov bude nižšia

Medzi riadkami sa dalo čítať, že ministerka Remišová nedôveruje novým prednostom, ktorých vybralo OĽaNO, reagoval Raši na ďalšie tvrdenia predstaviteľov MIRRI.

Britský maloobchodný reťazec Boots zruší 4000 miest, zatvorí 48 optík

V dôsledku karanténnych opatrení oznámili v posledných dvoch týždňoch rušenie pracovných pozícií viaceré známe značky, od John Lewis cez Topshop až po luxusný obchodný dom Harrods.

Miera nezamestnanosti v Grécku vzrástla v apríli nad 15 %

Miera nezamestnanosti dosiahla v apríli 15,5 % oproti marcovej nahor revidovanej hodnote 14,5 %. Na porovnanie, v apríli minulého roka dosiahla nezamestnanosť v Grécku 17,5 %.

JAVYS ukončilo v Iraku projekt úložiska rádioaktívnych odpadov

Cieľom projektu bolo vypracovanie dizajnu, bezpečnostnej správy pre úložisko, limitov a podmienok bezpečnej prevádzky a ďalšej dokumentácie úložiska.

Obchodný prebytok Maďarska sa aj v máji znížil

Konkrétne sa obchodný prebytok susednej krajiny v máji 2020 znížil na 155 miliónov eur zo 647 miliónov eur v rovnakom mesiaci minulého roka.