EURO 2024

Ideálny darček Yamala, De la Fuente: Táto generácia ide príkladom

Tréner Španielska Luis de la Fuente vyjadril nádej, že výsledok jeho tímu bude mať pozitívny vplyv na ľudí v krajine.

Chorváti dostali pre správanie fanúšikov na EURO pokutu

Chorvátski priaznivci si zároveň nemôžu kúpiť lístok na jeden zápas na pôde súpera.

V ideálnej zostave šampionátu je podľa UEFA šesť Španielov

Do najlepšej zostavy turnaja sa z tímu európskych šampiónov dostali útočníci Lamine Yamal a Nico Williams, stredopoliari Fabian Ruiz, Dani Olmo a Rodri a krajný obranca Marc Cucurella.

Southgate skončil na lavičke Anglicka. Je čas na zmenu, povedal

Southgate dostal po prehranom finále otázku o svojej budúcnosti v reprezentačnom tíme, keďže mu koncom roka vyprší zmluva.,aktualizované

Španieli oslávili titul v centre Madridu, prijal ich aj kráľ Filip VI.

Kráľove dcéry, korunná princezná Leonor a infantka Sofia, mali na sebe dresy s číslom 10, v ktorom hral na turnaji najlepší strelec Španielska Dani Olmo.

Giroud oznámil koniec reprezentačnej kariéry

Tridsaťsedemročný útočník počas svojej kariéry získal titul majstra sveta v roku 2018.

Španieli po nedeľnom triumfe pristáli v Madride a chystajú oslavy

Zverencov trénera Luisa de la Fuenteho prijme v paláci Zarzuela kráľ Felipe VI., ktorý sa zúčastnil na nedeľňajšom zápase.

Španielom gratuloval aj tenista Alcaraz: Musíme to osláviť, však?

Alcaraz popri ceste za obhajobou wimbledonského titulu pozorne sledoval účinkovanie Španielov na ME a niekoľkými príspevkami na svojich sociálnych sieťach vyjadril radosť z ich postupu šampionátom.

Kane opäť na strane zdolaných: Bude to dlho bolieť

Vyhlásený kanonier Kane tromi gólmi na turnaji potvrdil očakávania a to aj napriek tomu, že mu tréner dal aj defenzívne úlohy. Vo finále hral do 61. minúty, keď ho Southgate vystriedal za stavu 0:1.

Na ME v Nemecku padlo 117 gólov, najviac vsietili Španieli

Najviac presných zásahov zaznamenali úradujúci majstri Európy Španieli, strelili ich 15. Slovensko sa umiestnilo na desiatej priečke spoločne s Francúzskom, oba tímy vsietili po štyri góly.

Médiá: Sme králi Európy

Futbal dosiahol spravodlivosť, píšu médiá.

Španieli zdolali Anglicko 2:1 a získali štvrtý titul majstrov Európy

Futbalisti Španielska získali štvrtýkrát titul na majstrovstvách Európy a osamostatnili sa na čele historického rebríčka.,aktualizované

Rodri je najlepší hráč turnaja, Yamal sa stal najlepším mladíkom

Najlepším mladým hráčom šampionátu sa podľa očakávania stal Lamine Yamal, ktorý v predvečer finále dovŕšil 17 rokov. ,aktualizované

ONLINE FINÁLE EURO 2024: ŠPANIELSKO - ANGLICKO

Online z finálového stretnutia ME 2024 v Nemecku.,aktualizované

Cucurellu sklamal piskot fanúšikov Nemecka: Premrhali vstupenky

Nemci dávali Cucurellovi pocítiť hru rukou, ktorej sa dopustil vo štvrťfinále proti Nemecku.

Yamal nechce byť porovnávaný s Messim: Snažím sa byť sám sebou

Yamal patrí medzi úzky okruh ašpirantov na zisk ocenenia pre najlepšieho hráča turnaja v Nemecku.

Španielska federácia má pre de la Fuenteho pripravenú novú zmluvu

Kouč dostane od RFEF návrh na predĺženie zmluvy bez ohľadu na výsledok nedeľného finále ME v Berlíne, v ktorom bude "La Furia Roja" bojovať o titul proti Anglicku.

Yakin zostane po postupe do štvrťfinále ME na lavičke Švajčiarska

Štyridsaťdeväťročný kormidelník sa dohodol na ďalšej spolupráci so Švajčiarskou futbalovou asociáciou (ASF-SFV) po postupe do štvrťfinále ME v Nemecku.

Finálový súboj gigantov, Southgate: Španieli sú favoriti

Španieli ani Angličania zatiaľ v Nemecku ani raz neprehrali.

Navas vo štvrtok trénoval iba individuálne

Navas nahradil v základnej zostave semifinále proti Francúzsku (2:1) na pravej strane obrany Daniela Carvajala, ktorý nemohol nastúpiť pre dve žlté karty.

Finále ME Španielsko - Anglicko povedie francúzsky rozhodca Letexier

Letexier na končiacich sa ME viedol tri zápasy, pričom raz mal do činenia aj so španielskym futbalistami. V

Pri bitkách fanúšikov Holandska a Anglicka sa zranilo päť osôb

Podľa miestnej polície bola situácia počas dňa pokojná, k nepokojom medzi tábormi prišlo podvečer v jednej z dortmundských reštaurácií a neskôr aj na ďalších dvoch miestach.

Southgate chce získať pre Anglicko prvú trofej od MS 1966

Na štyroch vrcholných podujatiach za sebou postúpil s Angličanmi minimálne do štvrťfinále. To sa nepodarilo žiadnemu inému európskemu tímu.

Anglicko zdolalo Holandsko 2:1 a je opäť vo finále

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.,aktualizované

V Dortmunde prišlo k potýčkam fanúšikov Anglicka a Holandska

Podľa miestnej polície bola situácia počas dňa pokojná, k nepokojom medzi tábormi prišlo podvečer v jednej z dortmundských reštaurácií.

Deschamps zostane vo funkcii trénera francúzskej reprezentácie

Päťdesiatpäťročný Francúz sa ujal funkcie po ME 2012, zmluvu má platnú do roku 2026.

Mbappe odhodil masku, mrzela ho nevyužitá šanca: Je to sklamanie

Francúzi patrili pred ME medzi najväčších favoritov na zisk titulu.

Prvé predkolo bez slovenskej účasti, Trnava aj DAC v neskoršej fáze

Dunajská Streda sa v pozícii slovenského vicemajstra stretne s víťazom zápasu FC Šeriff Tiraspoľ - FK Zira Baku.

De la Fuente nazval Yamala géniom, nepríjemný moment pre Moratu

Práve Yamal naštartoval svoj tím za stavu 0:1 k obratu.

Španieli zdolali Francúzsko 2:1 a postúpili do finále

Francúzi strelil v semifinále prvý a jediný gól z hry na tomto šampionáte vďaka Randalovi Kolo Muanimu. Napriek tomu nezvládli prvý postup do finále od domácich ME 2016. ,aktualizované

Semifinále ME 2024: Holanďania preveria kritizovaných Angličanov

Holanďania dokázali na šampionáte dvakrát otočiť nepriaznivý stav z 0:1.

KONEČNE TO TAM PADLO: Yamal je najmladším strelcom v histórii ME

Yamalov gól prišiel v 21. minúte po uvoľnení mierneho tlaku zo strany Francúzov. ,aktualizované

Holanďanom zrušili vlakové spojenie, do Dortmundu museli letieť

V dôsledku problémov s dopravou Holanďania nestihli predzápasovú tlačovú konferenciu, na ktorej sa mali zúčastniť tréner Ronald Koeman a obranca Nathan Ake.

De la Fuente navrhuje zrušenie predĺžení na ME

Španielski hráči by podľa jeho slov nastupovali do semifinálového súboja čerstvejší, ak by nemuseli v piatok hrať predĺženie proti Nemecku.

Semifinále ME 2024: Španieli so šancou na piate finále

Napriek absenciám si de la Fuente uvedomuje silu svojho tímu, ktorý vo štvrťfinále zdolal domáceho topfavorita v stretnutí označovanom ako predčasné finále.

Shaw je pripravený odohrať proti Holandsku celý zápas

Ľavý obranca chýbal v kádri trénera Garetha Southgatea v prvých štyroch zápasoch na Eure pre zranenie stehna.

Petícia za opakovanie duelu Španielsko-Nemecko má 300.000 podpisov

Nemeckí reprezentanti prehrali v sobotňajšom zápase so Španielmi 1:2 po predĺžení a na domácom šampionáte skončili.

Koeman o výnimočnom momente, Turci sa lúčia, Calhanoglu: Smútime

Turci vypadli po tom, čo vo štvrťfinále proti Holandsku stratili nádejný stav 1:0 a napokon si ani v jednom z piatich duelov neudržali čisté konto.

Southgate priznal gólovú krízu, Pickford zaujal ťahákom na flaši

Víťazstvo nad Švajčiarskom predstavovalo pre Angličanov prvý úspešný rozstrel na ME od roku 1996.

Schranz, Mikautadze, Musiala a Gakpo sú na čele tabuľky strelcov

Španieli sa ako prví dostali cez hranicu stovky streleckých pokusov, po štvrťfinále s Nemeckom ich mali na konte 102.