Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. december 2025
< sekcia Formula 1

Fernando Alonso odštartoval 24-hodinové preteky v Le Mans

Na snímke v popredí Audi R18 E-Tron quattro s posádkou Marco Bonanomi, Filipe Albuquerque a Oliver Jarvis počas legendárnych vytrvalostných automobilových pretekov 24 hodín Le Mans 14. júna 2014. Foto: TASR/AP Photo

Francúzsky usporiadateľský Auutomobile Club de l'Ouest na 82. ročníku týchto legendárnych pretekov očakáva rekordnú návštevu viac ako 250-tisíc divákov.

Le Mans 14. júna (TASR) - Lesk štartu tohtoročných 24-hodinových pretekov Le Mans dodal podľa správy agentúry DPA dvojnásobný majster sveta F1 Fernando Alonso, ktorý v sobotu o 15.00 hod poslal všetkých 54 automobilových jazdcov na trať.

Podľa očakávania od začiatku tempo udáva topfavorit Toyota s rakúsko-francúzskou posádkou Alexander Wurz a Nicolas Lapierre.

Francúzsky usporiadateľský Auutomobile Club de l'Ouest na 82. ročníku týchto legendárnych pretekov očakáva rekordnú návštevu viac ako 250.000 divákov.