Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Fortunaliga

Barážisti zabojujú o štvrtú miestenku v pohárovej Európe

Na snímke sprava v súboji o loptu Patrik Iľko (Žilina) a Martin Rymarenko (Banská Bystrica) v zápase 7. kola skupiny o titul vo Fortuna lige vo futbale MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina v sobotu 29. apríla 2023 v Banskej Bystrici. Foto: TASR - Daniel Stehlík

V play off o Európsku ligu sa budú hrať najskôr semifinále. V prvom sa stretne 4. tím tabuľky po nadstavbovej časti so siedmym tímom, teda víťazom skupiny o udržanie sa (MFK Ružomberok).

Bratislava 15. mája (TASR) - Keďže futbalisti Spartaka Trnava si víťazstvom v Slovnaft Cupe vybojovali priamu miestenku do pohárovej Európy a zároveň už s istotou skončia na treťom mieste tabuľky, o posledné miesto do Európskej konferenčnej ligy sa bude ešte bojovať. V play off o EKL UEFA sa stretnú štyri tímy, ktoré skončili po 32 kolách na 4.–7. mieste tabuľky Fortuna ligy. Trojicu Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda a FC Spartak Trnava doplní v pohárovej Európe jeden zo štvorice Podbrezová, Dukla Banská Bystrica, Žilina či Ružomberok. Informoval portál fortunaliga.sk.

V play off o Európsku ligu sa budú hrať najskôr semifinále. V prvom sa stretne 4. tím tabuľky po nadstavbovej časti so siedmym tímom, teda víťazom skupiny o udržanie sa (MFK Ružomberok). V druhom semifinále na seba narazí piaty tím tabuľky proti šiestemu. Zápasy sa hrajú na jeden víťazný, pričom výhodu domáceho prostredia budú mať lepšie postavené tímy v tabuľke po nadstavbovej časti. Semifinálové duely sú na programe v utorok 23. mája. Víťazi zápasov sa stretnú vo finále, ktoré je naplánované na piatok 26. mája. Výhodu domáceho prostredia bude mať opäť tím, ktorý bol po nadstavbovej časti Fortuna ligy na vyššom mieste tabuľky. Ak sa v zápasoch nerozhodne v riadnom hracom čase, nasleduje predĺženie a po ňom prípadný rozstrel z 11 m.

Mužstvo, ktoré skončí na predposlednom mieste tabuľky po nadstavbovej časti Fortuna ligy, pôjde do baráže. Bude to jeden z dvojice FC ViOn Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce. Obe mužstvá sa v priamom boji o zotrvanie vo Fortuna lige stretnú v poslednom kole a výhodu domáceho prostredia budú mať Michalovce. Vyzývateľom o miestenku v najvyššej lige bude druhý tím 2. ligy, ktorým je Tatran Prešov. Baráž o Fortuna ligu sa hrá na odvety, 23. mája je na programe prvý zápas, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať Prešov. "Hrať sa bude v Ličartovciach, kde Tatran hráva svoje domáce zápasy. Keďže štadión nedisponuje umelým osvetlením, hrá sa už o 15.30 h. Odveta bude v piatok 26. mája na štadióne fortunaligistu," informoval web fortunaliga.sk.

PLAY-OFF O EKL UEFA:

semifinále:

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Ružomberok (Voyo)

utorok 23.5.2023 o 17.30: Podbrezová / MFK Dukla - Žilina (Voyo)

finále:

piatok 26.5.2023 o 17.30: Víťaz semifinále 1 - Víťaz semifinále 2 (výhodu domáceho prostredia má vyššie postavený tím v tabuľke po odohraných 32 kolách)

BARÁŽ O FORTUNA LIGU

utorok 23.5.2023 o 15.30 v Ličartovciach: Tatran Prešov - FC ViOn / Zemplín Michalovce (Dajto, Voyo)

piatok 26.5.2023 o 20.30: FC ViOn / Zemplín Michalovce - Tatran Prešov (Dajto, Voyo)