Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Fortunaliga

Brankár Kukučka odíde z AS Trenčín do druholigového Norimbergu

Na snímke vpravo André Green (Slovan) a vľavo brankár Trenčína Michal Kukučka v odvete semifinále SP - Slovnaft Cupu Slovan Bratislava - AS Trenčín 19. apríla 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Odchovanec Trenčína nastúpil v 81 zápasoch za A-tím, v ktorých 24-krát vychytal čisté konto. V uplynulej sezóne odchytal sedem duelov Niké ligy a inkasoval osem gólov.

Norimberg 14. júla (TASR) - Slovenský futbalový brankár Michal Kukučka posilní nemecký druholigový klub 1. FC Norimberg. Do 2. Bundesligy príde ako voľný hráč, na konci júna mu vyprší kontrakt s AS Trenčín.

Odchovanec Trenčína nastúpil v 81 zápasoch za A-tím, v ktorých 24-krát vychytal čisté konto. V uplynulej sezóne odchytal sedem duelov Niké ligy a inkasoval osem gólov. Vlani absolvoval premiéru v drese slovenskej reprezentácie do 21 rokov. "Veľmi sa teším na to, že v tomto klube zažijem svoju prvú zahraničnú skúsenosť. Každý deň chcem zo seba vydať maximum, naučiť sa čo najviac a podporovať náš brankársky tím čo najlepšie, aby sme mali úspešnú sezónu," uviedol Kukučka pre klubovú stránku Norimbergu.

"Michal je mladý a ´hladný´ brankár, ktorý odohral viac než 80 zápasov v najvyššej slovenskej lige. Svojím vekom perfektne dopĺňa mladý brankársky tím s Christianom Matheniom ako skúseným brankárom a bude naďalej poháňať rozvoj seba i svojich kolegov," dodal športový riaditeľ klubu Olaf Rebbe. V ročníku 2023/2024 bol jednotkou v bránke práve 32-ročný Mathenia, v druhej polovice sezóny ho vystriedal odchádzajúci Carl Klaus. V tíme tiež pôsobia 20-ročný Nicolas Ortegel a 22-ročný Jan Reichert.