< sekcia Fortunaliga

Hráči DAC Dunajská Streda porazili FC Nitra v 3. kole Fortuna ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nitriansky brankár sa v prvých desiatich minútach riadne zapotil.

Dunajská Streda 15. augusta (TASR) - Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda si pripísali druhé šesťgólové víťazstvo v novej sezóne Fortuna ligy. Po triumfe v úvodnom kole nad Sereďou vyhrali 6:0 aj v sobotňajšom zápase 3. kola doma s Nitrou. Dunajská figuruje na čele tabuľky s plným počtom bodov a skóre 14:1, Nitra je s tromi bodmi ôsma.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra 6:0 (2:0)

Góly: 42. Friede, 45.+ Davis (z 11 m), 56. Divkovoič, 60. Kalmár (z 11 m), 73. Davis, 85. Bednár. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Poláček, ŽK: Mustafić, Faško, Záhumenský (všetci Nitra), 5831 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Müller (81. Malý), Davis (73. Njie) – Schäfer (82. Bednár), Kalmár, Balič, Friede (73. Mendez) - Ramirez, Divkovič (64. Fábry)

Nitra: Šipoš - Kuník, Podhorín, Kolčák, Záhumenský - Mustafić – Šefčík (46. Fabiš), Vrábel (46. Hovhannisyan), Adamec, Chobot (78. Danek) – Faško

O prvú vážnu šancu sa postarala Dunajská Streda už v 5. minúte, keď Baličovu dobre umiestnenú strelu zo 17 metrov musel Šipoš bravúrne vyraziť. Nitriansky brankár sa v prvých desiatich minútach riadne zapotil, keď si musel poradiť aj so strelami Kalmára Divkoviča. Domáci svojho súpera nepustili do hry, neustále držali loptu na svojich kopačkách a atakovali nitriansku bránu. V 19. minúte sa Šipoš zaskvel aj pri strele Davisa. O minútu neskôr to vyskúšal Balič, lopta sa od Kuníka odrazila na roh. V 37. minúte sa Nitrania dostali pred bránu Dunajskej Stredy, keď sa z dlhého centra snažil pohroziť Vrábel, ale bol nepresný. Útočná snaha DAC-u vyšla v 42. minúte, Schäferov center z pravej strany umiestnil Friede hlavou do brány – 1:0. V nadstavenom čase fauloval Kunik Ramireza v pokutovom území, nariadenú jedenástku premenil Davis – 2:0.

Druhý polčas odštartoval Nitra dvojitým striedaním, DAC však pokračoval v tom, v čom skončil v prvom polčase. Nebezpečné útoky prichádzali ako na bežiacom páse, v 53. minúte sa pri Divkovičovej tvrdej strele opäť zaskvel Šipoš. V 56. minúte Dunajská Streda zvýšila svoje vedenie, po Kalmárovej prihrávke vystrelil Kružliak, jeho pokus zblokovali, no odrazenú loptu poslal Divkovič do brány – 3:0. V 60. minúte bol v pokutovom území faulovaný Friede, jedenástku tentokrát premenil Kalmár – 4:0. V 66. minúte po Kalmárovom centri trafil Ramirez hlavou brvno. O tri minúty neskôr chytil Fábryho strelu bravúrne Šipoš. V 73. minúte zahrávala Dunajská Streda priamy kop z 25 metrov, k lopte sa postavil Davis a ľavačkou poslal loptu do siete – 5:0. V 77. minúte mal ďalší gól na hlave Fábry, ktorý po Kalmárovom centri poslal loptu tesne nad. V 85. minúte padol aj šiesty gól zápasu, po Mendzovej spätnej prihrávke poslal loptu do siete Bednár – 6:0. Ku koncu sa už výsledok nezmenil, Dunajská Streda už druhýkrát v tejto sezóne nastrelila súperovi šesť gólov a zostáva stopercentná.

Hlasy:
Bernd Storck, tréner DAC-u: "Bol to perfektný výkon, dominovali sme od prvej minúty, aj keď úvod nebol jednoduchý. Hľadali sme cestu k súperovej bráne, potrebovali sme byť trpezliví. Povedal som v šatni, že keď je možnosť, treba ísť za gólmi. Týmto štýlom chceme hrať, neuspokojiť sa, ísť za gólmi. Dnes sme si zaslúžili víťazstvo. Chalani si zaslúžia jeden deň voľna, majú za sebou náročný týždeň. Od pondelka sa začneme pripravovať na Slovenský pohár."

Gergely Geri, tréner Nitry: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, keď sme prehrali s takým rozdielom. Momentálne tie kluby, s ktorými sme hrali prvé tri kolá, Slovan, Žilina, DAC, sú iná kategória. Nevedeli sme zopakovať kvalitný výkon zo Žiliny. Neboli sme čerství, boli sme pasívni. Mentálne sme neboli nabudení. Sú to súvislosti viacerých faktorov. Toto mužstvo je pokope tri týždne, proces tvorby kádra trvá dlhšie. Letná príprava bola krátka, ešte ani fyzicky nie sme v takom stave, aby sme mohli zopakovať výkon zo Žiliny. Žiaľ, bol to nahustený program. To sú faktory, ktoré ovplyvňujú náš stav. Potrebujeme stabilizovať výkonnosť. Dnes sme nemali nárok na bod, súper zaslúžene vyhral. Pozeráme sa dopredu. Chceme sa koncentrovať na zápasy, ktoré sú pre nás kľúčové."